Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 20 Apr 2024, 04:13


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
elBarto
Poslať  Predmet príspevku: Pneumatiky Dunlop RoadSmart  |  Napísal: 11 Jún 2010, 11:25

Registrovaný: 14 Dec 2009, 22:36
Príspevky: 41
Bydlisko: Praha - východ

Offline
Dneska jsem byl přezout obě gumy na bullikovi a říkal jsem si, že by bylo možná zajímavé hodit sem takovou malou recenzičku dunlopek, které jsem obouval dosud a které dneska skončily v kontejneru...

RoadSmart jsou dvousměsové pneu s tvrdší směsí na prostředku a měkkou lepivou gumou na stranách. Výrobce slibuje dobrou ovladatelnost a velký nájezd km.
Obojí můžu z vlastní zkušenosti potvrdit. Motorka se chovala krásně čitelně a skvěle držela stopu i v nejkrutějším náklonu. Můj styl jízdy je velmi svižný a ani tak jsem neměl s tak těžkou motorkou žádný problém s držením směru, stabilitou, brzděním, apod...
Najel jsem na nich - a teď se podržte - téměř 16.000 km, z toho 5.000 km v Alpách při blbnutí v zatáčkách...
Pneumatiky se sjížděly rovnoměrně od kraje ke kraji, neztrácely schopnost trakce a adheze a definitivně je pohřbilo až několik stovek km po dálnici.. to už pak o vzorku nemohl mluvit ani největší optimista. :D
Nakonec jsem zadní gumu probrzdil... v zatáčce na mě vyskočil tranzit v protisměru a já měl co dělat, abych to ustál... Zadek se seknul a zasmrděla hořící guma... bylo to už ve fázi bezvzorkové a probrousil jsem se až na dráty... a na nich jsem pak ještě ujel 250 km domů a ani se to nehnulo...

No zkrátka a dobře, pneumatiky jsou to superskvělýúžasný a můžu je jenom doporučit... Dokonce teď šla i jejich cena dolů, před rokem stály 7.500, dneska mi je maník v servisu nabízel za 5.800,- s DPH...

Ale já chtěl zkusit Dunlop Sportmax... a hlavně dozadu 180/55...
Takže jejich recenze zase příště... :wink:



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Jún 2010, 12:24
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Nic novyho pod sluncem,už to tady je někde psáno. Jsou to dobry gumky a mnoho z nás je obouvá a doporučuje. :wink:
Jak běhen 14 dní dorazím Metzeler Sportec M3 ,tak jdu do nich též.


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Jún 2010, 19:12

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
ja som tiez dnes kupoval novu do zadnu. spravil som na nej skoro 6000km. este by cosi sla(1,5mm len idem do talianska a nepotrebujem aby mi tam niekde strelila. ako so stabilitou som spokojny az na tu vydrz. d205 mi vydrzala 12000 - ako zaciatocnikovy


peperba
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Jún 2010, 21:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Okt 2009, 08:25
Príspevky: 64
Bydlisko: Bratislava

Offline
od pondelka aj ja mám obe nove...:-) dunlop sportmax qualifier v zadu 180/55


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Jún 2010, 15:11

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
daj vediet ake su jazdne vlasnosti na 180tke. ja som nad nou tiez rozmyslal


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Jún 2010, 15:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Cenově je asi Qualifier levnější jak v titulku zmiňovaná road smart,ale ten nájezd na ní asi moc nebude,když je vedená jako ,,sportovní pneu,,


peperba
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2010, 05:46
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Okt 2009, 08:25
Príspevky: 64
Bydlisko: Bratislava

Offline
Mirek1 píše:
Cenově je asi Qualifier levnější jak v titulku zmiňovaná road smart,ale ten nájezd na ní asi moc nebude,když je vedená jako ,,sportovní pneu,,


uvidíme koľko vydrží keď mi ich v pneuservise obúval tak tam prišiel jeden chalan na hornete 600 a mal ich aj on obuté vravel že pár krát s nimi bol na okruhu jazdit a bola spokojnost a mal na nich najazdene cca 12000km a vyzerali ze este výmenu nepotrebuju....uvidime ked najazdím viac tak podám info a aj cena tam bola zaujimava za prednu aj zadnu spolu 195€


elBarto
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2010, 13:20

Registrovaný: 14 Dec 2009, 22:36
Príspevky: 41
Bydlisko: Praha - východ

Offline
durinkos píše:
daj vediet ake su jazdne vlasnosti na 180tke. ja som nad nou tiez rozmyslal


jedním slovem - mazec :-) je znát, že má vyšší oblouk než mají cestovní gumy, takže to krásně pluje ze zatáčky do zatáčky... a je to sice rozdíl 1 cm v šířce od normální předepsaný pneu, ale opticky je to jelito široký jak blázen... :-) (moc se mi to takhle líbí :-) )
další pozitivum konkrétně sportmaxky od Dunlopu je, že se nemusí zahřívat a drží v podstatě rovnou jak přilepená.
Teď je jenom otázka, kolik km vydrží...

a teď jedno negativum - svádí to ke klopení víc a víc a víc a víc... neustále šeptá: "Nebuď bábovkin a flákni s tim do tý zatáčky pořádně..." :-D

Jo a jedno upozornění - 180 je max, co se dozadu vejde... mezi krajem gumy a takovým tím táhlem od brzdiče je tak půl cm...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Jún 2010, 14:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
U nás po tom jdou na STK,tak zůstanu u 170.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2010, 08:30
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirek1 píše:
U nás po tom jdou na STK,tak zůstanu u 170.


... jestli ti jde jen o STK, tak to musíš jít do toho "správnýho" STK ... :wink: kdyby byl zájem, tak bych STK uměl zařídit ... :wink:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2010, 14:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
S tím se tady raději nechlub,protože moto fora jsou velmi dobře monitorovány třetími osobami.
Z dopravní nehody bys mě asi nevysekal už,co? Ne,nebudu riskovat a budu obouvat,co tam patří podle papírů. A technický stav je to první,po čem jdou,ikdyž tě někdo jiné sestřelí.


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2010, 19:51

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Jo je to tak,u mě při nezaviněné nehodě ,ještě u suzuki vz 800,byly pneu to první co kontroloval likvidátor pojišťovny. Prostě hledaj vše aby měli důvod snížit plnění.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Jún 2010, 09:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak road smartka je doma,jedu přezouvat :lol:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Jún 2010, 14:40

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Jen pro info, 180ka má tabulkově o nějaký milimetry menší průměr než 170, tak s tím počítejte. Teda záleží to i od výrobce .
R.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Jún 2010, 15:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak mám přezuto a vyváženo za 100,-kč od našeho dvorního přezouvače OBF Oberona ve Chválkovicích v Olmiku.
Proč to píšu,protože mě utkla v paměti věta,kterou mi dneska řikal:

,,Co všichni blbnete s těma road smartama, to jsou tak levny,nebo tak dobry?,,

Tak levny zrovna moc nejsou,takže budou určitě super dobry,když to všichni berou na cesťáky :thumbup2:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.