Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 14:57


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Údržba textilního oblečení  |  Napísal: 15 Jún 2010, 22:34
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Čím nejlépe ošetřit textilní hadry (cordura) tak, aby nepropustily vodu?

Dnes jsem měl diskusi s jedním prodavačem na téma textilního oblečení z cordury, protože jsem si všiml, že většinu hader prodávají s nepromokavou, vodě odolnou, prodyšnou, ale při tom všem oteplenou vložkou, což podle mě trochu ztrácí logiku. Jakoby ten kousek hadry pod bundou byl všemocný.
Když jsem se ptal na to, že co to má za smysl, že vrchní vrstva mi pustí vodu a vložka ji zachytí s tím, že když chci jezdit v létě bez vložky, tak to znamená že budu mokrej na kost, tak mi prodavač vyhýbavě odpověděl něco o impregnování a že dobře naimpregnovaná cordura stejně vodu nepustí atd.
Tomu bych už celkem rozuměl, ale chci se zeptat, jaké s tím máte konkrétní zkušenosti a čím přesně impregnujete?

To samé se chci zeptat u džínového kevlarového oblečení. Jde to také něčím naimpregnovat tak, aby třeba džíny vydržely alespoň chvíli vodu nepustit?



Reklama


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 06:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
kazda kordura pusti bud driv nebo pozdejc.takze bez vlozky sebou vozit nepromok rifle nejen ze promoknou ale vyztuzeny mista kevlarem zatracene dlouho schnou.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 08:22
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
mal som prvú bundu, tá mala nepremok úpravu na vonkajšej bunde - síce vraj takúčo dýcha, ale v lete sa v nej nedalo, paril som sa neuveriteľne, ale jar a jesen bolo v pohode. Teraz nová bunda je tak ako hovoríš - vonkajśok je premokavý a prefukavý (primerane) a aj v našich teplotách je to pohoda, a keď ide teplota cez 35, tak ešte odopnem niektoré panely a ostane mi sieťovka s chráničmi a kordúra na prípadných trecích miestach. A keď je riziko, v kufri mám vnútornú nepremok vloźku.

keďže je bunda dosť svetlá a u nás je lietajúcej hávede hocikoľko, tak to periem viac krát do roka - bežne v práčke na 30stupňov, znížené otáčky (už ma pranie v ruke prešlo) a pouźívam z outdoorovej predajne taký gél na goratex a podobné textílie, ktorý by mal zarućiť urćitú nepremokavosť. Myslím že je to teória, lebo keď je takto stavaná bunda, tak ani zips nie je nepremokavý a voda tečie aj tade.

ináč podobné vlákno uź bolo tu:
http://yamaha-bulldog.web4men.sk/viewtopic.php?t=356

ale sú už možno nové skúsenosti, ako je to aj u mňa


OZZY
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 09:52
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
Já jsem dnes koupil v LÍDLU W5 impregnační sprej za pajdu a až se vožeru tak sním tu bundu stříknu a děj se vůle boží :roll: :lol: :lol:

_________________
MEMENTO MORI


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 10:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
ozzy kdyby si to nahodou nevedel tak ty spreje desive smrdej takze doporucuju venku..

_________________
R.I.P.Rest In Pain


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 16:03

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Zrovna v pátek jsem koupil v pracovních potřebách impregnační sprej Collonil s nanotechnologií abych ošetřil kevlarové jeansy
a v návodu se říká, že to snad i odpuzuje špínu a vono snad fakt jó :shock:
Najel jsem v nich 1000km v největších vedrech a celej jsem byl obarvenej od čmeláků, múr a motýlů a na kalhotách ani smítko !!!
:thumbup3:
R.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2010, 19:34
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak to je dobrý tip ... díky :thumbup:


OZZY
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 17 Jún 2010, 08:19
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
Tak jsem to včera stříknul :wink: při aplikaci smrad jak v chemičce :crying: jinak bunda textil plus kuže a fleky žádné a po smradu taky ani památky :wink2: až pojedu kolem myčky oskoušim voděodolnost :lol: noo a za ty prachy dokoupím další dva spreje na stan a tašky :thumbup3:

_________________
MEMENTO MORI


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Jún 2010, 14:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Bacha na impregnační spreje.Jeden mi rozleptal nitě na nášivkách na mé starší bundě, takže doporučuju napřed někde zevnitř nebo na kraji vyzkoušet.
Nepromokavost a zárověň prodyšnost oblečení i bot zajišťují funkční membrány-Reisa, Goretex a další. Mají v sobě mikroskopické dírky určité velikosti. Jelikož molekula vody je několikanásobně větší, než molekula páry(potu), tak se přes tyto dírky dovnitř nedostane, ale pára ven ano, takže bunda větrá. Při nákupu ale pozor. Radši brát oblečení, kde je uvedeno-"plně prodyšné" a ne jen "prodyšné". Takhle je to např. u IXONU, kde plně prodyšné jsou jen dražší bundy. Mám od nich plně prodyšnou bundu Psychic, a u té se se zateplovací vložkou zdaleka nepotím tolik, jako u levné Padany po vyndáníní vložky. Já se ale potím závodně, takže někomu může stačit bunda s částečnou prodyšností.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.