Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:31


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 21:53
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Jasan ... :wink:



Reklama


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 23:27

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
tak pridvihnut by som ho chcel aj ja trosku. ide my o stupacky a vyfuky ktore sem tam strajchnem o asfalt


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 19:14
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Mě ani tak o zvednutí buldy nejde, mám sice 189cm,ale spíš o míň pokrčený nohy na stupačkách a to přepákováním nezměním,takže budu volit přešití sedla a nechám si tam dát vyšší výplň... 8)

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Jún 2010, 20:25
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
trochu to přepákování na kolena pomůže, ale zvýšení sedla bude asi účinnější ...


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Jún 2010, 10:00
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
to Stoneman:

a co totok? asi by to bylo levnější zvýšení sedla, než jeho přešití :lol: ?

http://www.louis.de/_403441f2582c1f84ba0cb43f02b868a9a1/index.php?media=beilegerflash&topic=artnr_gr&artnr_gr=10008405


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Jún 2010, 21:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Ouklend píše:
to Stoneman:

a co totok? asi by to bylo levnější zvýšení sedla, než jeho přešití :lol: ?

http://www.louis.de/_403441f2582c1f84ba0cb43f02b868a9a1/index.php?media=beilegerflash&topic=artnr_gr&artnr_gr=10008405

Díky moc, účel to určitě splní, ale připadal bych si jak děda, který si vždycky dával v autě pod zadek polštář :lol: Sedlo mám stejně načatý, takže v zimě ho vyšlu na tunning... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Jún 2010, 21:43
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
:lol: ... myslel jsem si to ... :lol:


Mirec
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Okt 2010, 07:40

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Ahoj kucíí.
Rád bych si pořídil přepákování,např na Vámi uváděných německých stránkach,ale neumím to s PC zas tak dokonale,navíc po německy mi to taky moc nejde,tak nevím,jak to tam mám udělat,co otevřít,kam co napsat ... :cry: Poradí někdo? :oops: To víte,dveře na hnůj,okna do lesa ... :lol: :lol: :lol: Předem díky za pomoc. Mirec


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Okt 2010, 08:59
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mirec píše:
Ahoj kucíí.
Rád bych si pořídil přepákování,např na Vámi uváděných německých stránkach,ale neumím to s PC zas tak dokonale,navíc po německy mi to taky moc nejde,tak nevím,jak to tam mám udělat,co otevřít,kam co napsat ... :cry: Poradí někdo? :oops: To víte,dveře na hnůj,okna do lesa ... :lol: :lol: :lol: Předem díky za pomoc. Mirec


Odkud jsi? nejlepší by to bylo koupit asi na tom eBay: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0507890269.
Je to tam levnější. Předpokládám ale, že tam nemáš účet. Možná bych ti to tam mohl koupit a pak ti to předat, proto se ptám, odkud jsi, jestli je to vůbec reálné.

Jinak na těch německých stránkách je to celkem jednoduchý.
Klikni sem: http://www.bikefarmmv.de/EN/
Pak vlevo na záložku "Tail riser"
Otevře se ti okno s těma "kostma".
Zde najdi svoji moto: Yamaha BT 1100 a výšku zvednutí např. +35 mm a klikni.
Otevře se ti tato stránka: http://www.bikefarmmv.de/EN/tail-riser/ ... fid=206376 (mohl by jsi vlastně kliknout rovnou na tento odkaz)
Tam uvidíš specifikaci včetně ceny, která je 24.98 € + poštovné Region 1 = 11.90. Pod touto tabulkou vyplň do třetího spodního políčka rok výroby moto označeno "Year:".
Pak klikni na ten malý čtvereček pod tímto "Year" v kterém je napsáno "Add to cart".
Otevře se ti koš, kde musíš doplnit zemi v políčku "Shipping to which country?" . V nabídce najdeš "Tschechien".
Pak klikneš na "Continue order process" pod tím políčkem země. Zobrazí se ti finální cena:
206376 Tail riser Yamaha BT 1100 BULLDOG / +35mm 2005 1 24.98 € 24.98 €

Price: 24.98 €
Shipping costs to
Tschechien: 14.90 €

Final price: 39.88 €4

Pod tímto vyplníš formulář "Shipping and contact adress" tj. vlastní údaje.
Pod těmito údaji ještě zašktneš čtvereček "Yes I accept the Terms and Conditions." a také kolečko "Payment in advance1 " tj. platba předem.

No a dál už jsem nešel, ale mělo by to být vše. Na poslední stránce objednávky se ti zobrazí účet, na který se to má zaplatit.

Tak asi tak. Snad ti to pomůže ...


*robiker*
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Máj 2011, 09:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Apr 2011, 18:26
Príspevky: 10
Bydlisko: Kolárovo

Offline
Tak oživujem túto tému, nakoľko po MT-01 sa mi Bulldog zdal neprirodzene nízky, okamžite som špekuloval po zvýšení.
A ako tak kuknem na tlmič a prepákovanie, hneď sa mi nezdala tá druhá (spodná) diera na uchytenie na rám. Vie niekto na čo tam je? No možno predpríprava na centrálny stojan. Ale ja som prehodil páku tlmiča do tejto spodnej diery a výsledok- moto išlo hore o pekných 4-5 cm.
Teraz je to pre mňa presne to ako na MT. Nie som vysoký, ale zvykol som si na tú výšku a mám lepší pocit ovládateľnosti.
Ešte som to nevyskúšal na dlhšej trase ale skúšal som to aj prepružiť a perovanie zdá sa funguje ako má. Mal som obavy zo zmeny uhla tej hliníkovej páky, ale pod jedným jazdcom je to OK, ešte musím vyskúšať s ľadvinkou.
Nebolo to ani jednoduché prehodiť, ako sa na prvý pohľad zdalo. Bolo treba uvoľniť koleno zadného valca, nakoľko skrutku nešlo osadit v osi do diery, len šikmo a tak tam nevošla. Takisto výfuky museli isť dole, a bolo potrebné vymedziť podložkami vôľu v uložení. Originálne uchytenie tam má privarené tie vymedzovacie podložky.
A nakoniec, keďže sa zmenil charakter prepákovania (iné uhly- iné ťažné sily), úple som musel povoliť predpätie pružiny na zadnom tlmiči aby to perovalo ako má.
Teraz ale musím domyslieť predĺženie bočného stojana, pri podopretí moto je to skoro na prevalenie na rovnom betóne v garáži. Holt v teréne sa potom ťažko hladá kopček na postavenie moto, alebo niečo na podloženie.

_________________
NAČO TI JE SILA, KEĎ JU NEOVLÁDAŠ!


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Máj 2011, 09:42
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
*robiker* píše:
...
Teraz ale musím domyslieť predĺženie bočného stojana, pri podopretí moto je to skoro na prevalenie na rovnom betóne v garáži. Holt v teréne sa potom ťažko hladá kopček na postavenie moto, alebo niečo na podloženie.


Taky mi bulík skoro leží. chvíli jsem taky nad tím přemýšlel, jak to vyřešit a jestli a jak prodloužit stojan a nakonec jsem se po ujištění více lidí, že se to nemůže převrátit, na to vykašlal. Jinak jsem uvažoval tak, že bych do stojanu nechal vyvrtat díru, dal tam závit a zašrouboval nějaký prodloužení vyrobený z nějakýho šroubu. Dnes to ale dělám tak, že když se mi to přece jen nezdá a mám obavy, tak pro dobrý pocit podložím boční stojan nějakým šutrem, nebo cihlou, nebo deskou, nebo něčím a mám klid ... :wink:


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Aug 2011, 09:12

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
zdravim. chlapi jake dlhe by som mal spravit tie kosticky aby som ju zdvihol o 30 - 40mm. dik


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 11 Aug 2011, 17:35
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Tady je na to téma i s odkazy. Měly by tam být potřebné rozměry. Pokud už to nefunguje, tak ti to změřím ...

http://yamaha-bulldog.web4men.sk/viewto ... 96&start=0


durinkos
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 12 Aug 2011, 13:54

Registrovaný: 29 Apr 2009, 20:12
Príspevky: 118
Bydlisko: Puchov

Offline
kukam kukam no nic som nenasiel


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Aug 2011, 19:05
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
durinkos píše:
kukam kukam no nic som nenasiel


jj. taky som kukal, kukal a vykukal som, že tam žádný rozměr fakt napsaný není. ale když se podíváš na tuto fotku a zvětšíš si ji tak na té kosti uvidíš vyražené číslo 110.

http://www.yamaha-bulldog.web4men.sk/up ... 060555.jpg

byl jsem to pro jistotu přeměřit. je to rozteč v mm od středu děr. celá kost je dlouhá 145 mm, ale to není až tak podstatné.

tato kost odpovídá této:

http://www.bikefarmmv.de/EN/tail-riser/ ... fid=206376

tak asi takto ... :wink2:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.