Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 12:03


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
miki
Poslať  Predmet príspevku: Přepákování centrálu  |  Napísal: 09 Jún 2009, 23:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Někdo se na sraze zmínil že snížil Bulďu pomocí přepákování,je možné zjistit rozměry přepákování(rozteč čepů)?

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...



Reklama


OZZY
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Jún 2009, 21:45
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
Noo nevym že by to někdo měl ale ja o tom s někym mluvyl(ACH TEN CHLAST :roll:)taky to chci hodit blíš k asfaltu ale 76ÉÉČEK u LOUISE v katalogu na straně 761 se mi dát nechce :cry:

_________________
MEMENTO MORI


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Jún 2009, 22:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
No právě,vyrobit by to byla brnkačka-jen mít rozměry. Neříkal to náhodou Plyšák? :idea:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


plyšoun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2009, 10:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2008, 22:02
Príspevky: 26
Bydlisko: Beroun, Praha a okolí

Offline
miki píše:
No právě,vyrobit by to byla brnkačka-jen mít rozměry. Neříkal to náhodou Plyšák? :idea:


nenene ani o tom neslyšel :?

_________________
Hlad přepiješ, žízeň nepřejíš:)


Simir
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2009, 18:52

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
Orginál rozteče jsou 125 mm na středy děr díry 12mm síla materiálu 6mm,šíře 30mm.Prodlužoval jsem o 10mm - 135mm od středu na střed.


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2009, 20:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Díky za info,po víkendu budu vědět zda to použiji....tedy pokud Makina a Buldík přežijí Tatry :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Naposledy upravil miki dňa 16 Jún 2009, 21:24, celkovo upravené 1


PitbullLibor74
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Jún 2009, 21:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 19:02
Príspevky: 200
Bydlisko: Olomouc

Offline
Jen tak k tématu....
Tyhle od Ride-In z oceli snižujou zadek o 40mm
Obrázok
A tyhle z eloxovaného hliníku ho zase zvedají o 30mm
Obrázok

Obrázok

Škoda že k tomu nejsou přesný rozměry i když jsem to už někde viděl na internetu rozkótovaný.....

_________________
Pitbulllibor74 - Doggenreiter


Simir
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Jún 2009, 21:09

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
Ještě jsem si vzpoměl že pokud půjde Miki do toho snižování musí počítat s tím že musí skrátit stojánek(policajta)a je to docela zajímavý.Dělal jsem to na třikrát,protože jsem se bál abych to nepřepísk.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: Zvýšení - přepákování  |  Napísal: 24 Jún 2010, 09:05
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Protože jsem nikde nenašel samostatné vlákno na přepákování Bulíka, tak jsem udělal tohle. Informace o přepákovaní tu sice jsou, ale jsou roztroušený kde tu, tak kdyby se to někomu hodilo, tak ať jsou info na jednom místě ...


Nějaké odkazy na "kosti" přepákování, které do fóra dali už nevím kdo :wink: :

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0507890269

http://www.bikefarmmv.de/EN/ v záložce Tail Rises


Jednoduchý postup:

Je potřeba shodit levý výfuk, protože matky jsou vpravo. Ty se povolí a šrouby se vytáhnou směrem vlevo. Výfuk by proto zavazel. Žádná záludnost v tom není a je to jednoduchý ( zvládl jsem to i já sám ... :lol: ). Jediná věc, která je podle mě nutná a bez níž to jde dost blbě je zvedák, kterým se musí kostka, která drží tlumič, podržet, protože při vyndávání šroubů padá tlumič dolů a šrouby se pak v děrách šprajcují a nejdou pořádně vytáhnout. Za pomocí zvedáku, který to podrží, jdou šrouby vytáhnout samy. Zvedákem si potom tu kostku přizvyhnete na požadovanou rozteč děr pro nové - menší "kosti". Nasadíte, sešroubujete a je to. :wink:

Tady nějaké foto:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


Tak snad se to bude někomu hodit ... :wink:


sery
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Jún 2010, 13:21

Registrovaný: 08 Sep 2009, 07:47
Príspevky: 90

Offline
Jo,jo není to těžký,jde vyměnit i na bočním stojanu s použitím měkolika prkýnem na podložení motoru(naklonit motorku a podložit).Dělal jsem to takhle dvakrát a v pohodě.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Jún 2010, 15:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
No pěkně zdokumentováno :wink: A jaký máš pocit ze zvýšení? Jak se ti jezdí?

_________________
A.C.A.B.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 11:39
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Pocit ze zvýšení mám takovej, že mám větší problém na Bulíka vylézt. Nohu musím přehazovat hodně vysoko. V nějakých uplých hadrech to může být celkem problém. Když jsem se posadil, tak s oběma nohama na zemi stojím na špičkách, ale né nějak extrémně. Když by se Bulík zatížil nějakým baťůžkem, tak bych stál normálně.

Co se týká jízdních vlastností, tak to bohužel nevím ... :cry: Bohužel jsem ještě neměl čas to projet. Snad dneska ... :? Ráno jsem přijel ze sklípku, tak až k večeru, až budu 100% "čistej" :wink: :lol: .


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 21:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
No nechci,abys to bral jako rýpání,ale nedá mi se nezeptat,proč jsi to zvyšoval,když teď se ti na to blbě leze a nedošáhneš pohodlně a jistě na zem? :roll: Toto mě moc logicky nepřipadá.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 21:44
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
OK. V poho...
Blbě se mi na to lezlo i tak. Nejsem žádnej gymnasta , abych udělal provaz nebo vykopával nohu jako Van Damm. Určitě to ale není tak dramatické.
Bezpečně na zem dosáhnu. Kdyby ne, tak to jasně vrátím zpátky. Dělal jsem to proto, protože díky novému sedlu se mi můj posez bohužel značně snížil, což jsem samozřejmě nechtěl. Na zem jsem dosáhl na celá chodidla a navíc s pokrčenými koleny. Hodně pokrčená kolena jsem měl i při jízdě, tak jsem si připadal hodně skrčeně a nepohodlně.
Bulíka jsem byl projet a teď při zvýšení mám zase dobrej pocit, že mám pod sebou velkou motorku a ne jako na skútru. Je to prostě jen dobrý pocit. Při zvýšení se přenesla váha více na přední kolo. Sedím trochu v jiném úhlu, trochu do předu. Ostrý úhel v kolenou při posezu zmizel. Při zastavení, když nepřirozeně natáhnu nohy, čímž si trochu drtím rozkrok, tak dosáhnu na zem také celými chodidly. Jinak na jedné noze není nejmenší problém a na obou normálně sice nestojím na celých chodidlech, ale určitě to není na špičkách, jako baletka, což bych samozřejmě bral, jako nebezpečné. Paty mám cca 2 cm nad silnicí.
To, že je Bulík trochu nakloněný do předu dokládá i to, že mi světlo začalo svítit tak 2 m před motorku. Musím ho zase natáhnout trochu do předu.
Další nezvyk je ten, že Bulík se na bočním stojanu naklání o něco víc, což ve mě vzbuzuje obavu, jako by měl každou chvíli už spadnout. Je to ale o zvyku a taky hlavně o dobrém pocitu a jistotě. Nejsem moc velkej. 183 cm. Ale takto mi to prostě vyhovuje více.
Na Transpublik můžeš klidně zkusit ...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Jún 2010, 21:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Raději ne,bo já mám problém dostat na zem i na originále :lol: určitě ne na celou šlapku. Já to nechám čahounům,at si to vyzkouší,mě stačí bohatě to co mám :lol:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.