Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 14:06


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
twingo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Nov 2010, 16:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Mar 2010, 10:23
Príspevky: 45
Bydlisko: Prešov

Offline
pouzivam jednodielny nepremok od Heldu ale znacka nie je dolezita, dolezite je ze je to spolahlive a v akomkolvek lejaku som bol vzdy suchy a zamedzuje to aj prefuknutiu. Jednodielny sa oblieka urcite horsie ako dvojdielny ale je to len o zvyku. Vo vetre neplachti a ma sietovanu podsivku takze sa nelepi na vrstvu pod nim a lahsie sa oblieka aj zoblieka. Navleky na cizmy ani na rukavice nepouzivam. Su take neforemne a neviem s tym jazdit, zavadzia mi to. Topanky su nepremokave a v dazdi pouzivam rukavice s goretexovou membranou takze ruky su v suchu a teple :)



Reklama


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Dec 2010, 00:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Potvrdzujem 100% účinnosť jednodielnej dažďovky z lidlu. Mám fareb. komb. tm. modrá + šedá s reflexnými pruhmi. Svojho času cca 600 Sk,-...

_________________
Ride Free


Kordy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2011, 18:20
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Jelikož jedu příští víkend do Alp, koupil jsem dvoudílnej nepromok v pracovních potřebách za 120 Kč.Myslím, že to svojí prácio taky odvede


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2011, 20:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Určitě jo...máme ho taky a ještě mě tam nenateklo :wink:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2011, 20:47
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
máme tiež tie lidl jednodielne nepremoky a fungujú na sto percent. Keď ich mám so sebou, určite neprśí, raz som ich nemal v kufry a hodinu sme śli v śialenom lejaku večer domov z balatonu.
Takže z môjho pohľadu - nepremok funguje - ak je v kufry, tak neprśí :D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Jún 2011, 22:29
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak nepromok funguje taky třeba, když ho nesežerou myši ...

chtěl jsem si taky dnes koupit v pracovních potřebách dvoudílný za 120,- kč, ale měli jen za 700,- a to už stojí ten můj sežranej novej, takže to risknu bez :?


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2011, 20:31
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Takže mám další zkušenost.
Ted jsme jeli z dovolené a mužu říct,že nepromoky z pracovních potřeb jsou super. Na spáteční cestě nám doslova místy sralo z nebe od Caorle v Itálii až skoro po Vídeň. V opravdovém dešti 400km a sucho.
Oproti kamarádovi,co měl jednodílné nepromoky a návleky na boty z Lídla určené na motorku.....byl totálně na sračku durch mokré a vyléval vodu z bot.
Tedka mě už nikdo nepřesvědčí...že moje dvoudílné žluťásky pro dělníky za 125,- jsou na hovno a příště si je koupím zase....a to jsme to mazali 130 po dálnici a nikde nic neupadlo a ani se neroztrhalo.

Druhej kamarád měl asi za 1800,- nepromoky dvoudílné a návleky na boty z Geneze a taky vše v pořádku.

Za mě osobně.....Lídl nebrat...na extrem to není vubec vhodná ochranná pomůcka...snad na nějaké kousek do 100km....jinak je to na nic.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2011, 22:11
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Díky za info Miro.
Když mi nepromok, kterej mi sloužil 100%, díky mojí blbosti přes zimu sežraly myši, řešil jsem co dál. Od šváry mám půjčenej nouzově zrovna ten Lídl a zatím jsem jej nemusel vytáhnout a po této informaci jej ani tahat nebudu.

Co se týče pracovních nemoků, tak jsem zjistil, že většina obchodů prodávají nemoky kolem 700,- Kč výše, takže v tomto případě bych šel raději do nějakého origo určeného pro moto. Např. teď je u Louise v akci třeba tento: http://www.louis.de/_107acd1d8f714fcbe0 ... _gr=208852

Hledal jsem po různých kšeftech nějaký za 130,- , jak píše Mira, ale nic.
Tak jsem to zkusil v Košicích, kde mě na požádání vzal Feki do obchodu s pracovním oblečením, kde jsem nakonec koupil suprový dvoudílný nepromok za necelých 7 euro. V dešti zatím díky bohu neozkoušen, ale co se týká materiálu, tak musím říct, že to není žádnej lehce trhatelnej tenkej igelit, ale fakt silná gumová textilie, která ustojí i hrubší zacházení.
Na druhé straně nějaká ventilace, nebo větrání nepřichází v úvahu, takže je v tom člověk jako ve skleníku.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 06:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Mrknu,az budu doma z prace,ale kupoval jsem to tady kousek od nas v Pěnčině osobne loni. A s tou ventilaci je to jak pises,ale radeji se pripadne trochu spotim,nez bych mel promoknout na kost.


Tomer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 12:15
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2010, 20:12
Príspevky: 87
Bydlisko: Velké Opatovice

Offline
Tak co se týče těch Lídlackých, nebyla to zas taková hrůza, to že mě to proteklo kolem zipů byla spíš moje blbost, jsou totiž našité v rozkroku bokem, když jsem si to potom pořádně porovnal, bylo to už ok. Měl jsem mokré boty a rukavice, což je klasika...


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 15:04
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Já mám lidlácký a jsem naprosto spokojen a to už jsme je vyskoušeli a nic naprosto sucho a ještě teplo :thumbup3: :thumbup3: :thumbup3:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2011, 18:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Ty návleky na boty jsi měl Tome taky blbě nasazeny? :lol:
...ale to je fuk....mě stačilo co jsem viděl a slyšel :lol: a proto ať má každy co mu pasuje.

Jinak pro Ouklenda
Třeba tady je to je ještě lacinější než jsem koupil já a je to přesně ono oblek Hydro...asi jsi špatně hledal,ale je tam odkazů celkem dost.

http://www.promex.cz/pracovni-odevy/pro ... oblek.html
nebo
http://www.safeart.cz/7180-proti-desti- ... oblek-pvc/

Ta kapuca je jinak smotaná v límcu a zaplá zipem...tak nikde nevlaje.
Na rukávech a nohavicích jsou patenty,tak to stáhneš kolem ruky a kolem nohy na těsno a všechny švy jsou podlepeny folií. Bunda se na spodu stahuje šňurkou.
Za ty prachy si klidně koupim každej rok novy,ale zatim neni duvod...tyto mam druhou sezonu a nic se s tim neděje.
Nikomu to nevnucuju...ale jsme v Tematu ,,skůsenosti,, tak to sem píšu,jako moji skůsenosť :lol:


Kordy
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Júl 2011, 11:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Nov 2009, 16:00
Príspevky: 289
Bydlisko: Humpolec

Offline
Mirku to je ooon, ten mám já. Ouklende tady musí člověk umět nakupovat a hlavně smlouvat:).


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 18 Aug 2011, 13:09
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Potvrzuju špatnou skušenost s nepromokem z Lídlu. Podle mě je nefunkční.

V hustém dešti jsem byl za zipem mokrý. Přes nepromokavou bundu co jsem měl pod nemokem mi to ani tak nevadilo, ta to podržela, ale přes motorkářské džíny jsem byl mokrej až na prdeli a po vysvlečení nemoku jsem vypadal, jako bych se pochcal ... Pak si takhle někam jděte na teplý čaj, nebo kafe. Ikdyž to byla fakt maximální bouřka, kterou jsem dlouho nezažil, a prdelku jsem měl sevřenou strachy, tak věřte, že jsem byl mokrej od deště a ne od mích tělesných tekutin ... :lol: :wink:

Za mě Lídl nebrat - nefunkční !!!


Jirka78
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 19 Aug 2011, 19:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18 Máj 2009, 14:27
Príspevky: 323
Bydlisko: Třebíč

Offline
tak jsem nakonec koupil pracovní oblek.
kalhoty jsou na gumu a uvnitř jsou pogumované
maj "děravou" kapsu pro přístup do kapes kalhot pod nepromokem (potenciální zatýkání, je tam ale lem tak by nemělo)
dole mají plastové cvoky na zůžení nohavic

vesta je na zip s límcem na umělé cvoky a uvnitř je pogumovaná + vložka =černá síťová látka. V límci je odnímatelná kapuce.
rukávy mají látkový lem (viz foto pravá ruka) asi aby nefoukalo dovnitř
vesta má levou a pravou kapsi s lemem na suchý zip, bohužel kapsa je látková a jde skrz nepromok, takže tudy může zatíkat
uvnitř vesty je ještě náprsní kapsa

Obrázok Obrázok

tím že má vesta ještě "vložku" tak to pak zabere víc místa než nempromok určený na moto (teda myslím že ten na moto bude v nějakém malém pytlíku).
cena
kalhoty 8 liber (230 Kč)
vesta 24 liber (675 Kč)

po složení to odhaduji, že by so to vešlo tak akorát do helmy ale míň se to nezmáčkne.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.