Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 18:25


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
j.em
Poslať  Predmet príspevku: Nepromoky  |  Napísal: 27 Nov 2010, 22:19

Registrovaný: 22 Nov 2009, 20:23
Príspevky: 72
Bydlisko: Úvaly, okr. Praha východ

Offline
Pánové, pls. jaké máte zkušenosti – rady s nepromoky? Zejména: dvou nebo jednodílné, materiál, návleky na boty, na rukavice (dá se v tom řídit?) Díky za info Jirka

_________________
ridatjedeslip



Reklama


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 11:49
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
nepromok dvoudilnej z pracovnich odevu za 270 splni vsechno co muzes chtit zkusenost z letoska.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


palo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 11:56

Registrovaný: 31 Aug 2010, 19:35
Príspevky: 138
Bydlisko: Jižní Morava

Offline
bundu jsem měl textilní Probiker za cca 130euro a nikdy nepromokla :D ! teď jsem koupil jinou značku za cca 190euro tak uvidím. Nohavice jsem měl levné letní za cca 40euro a ty vždy promokly švama, tak jsem koupil nepromoky jen nohavice cca 20euro a šev mezi nohama taky časem pustí vodu :x , boty mně taky promokaly tak na ně mám návleky 10euro a zatím dobrý.
Kámoš má jednodílný nepromok za 2000Kč a ani kapka :!:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 12:21
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Já jsem koupil profi-pracovní dvoudílné žluté za 125,-kč bezDPH a není nejmenší problém. Já v tom nejezdím,bo nepromoknu,ale manželka má trxtil a ta to používá bez nejmenší ujmy.
10,20,40euro ,2000kč...........vyhozený peníze...to je muj názor a osobní skušenost.

Obrázok

Návleky na boty nevim,taky mě ještě nikdy nepromokly a na rukavice by se něco shodlo.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 13:40
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdar Jirko.

Já mám tento nepromok, který jsem kupoval v nějaké akci a v žádném případě to nepovažuju za vyhozené peníze:

http://www.louis.de/_204fed94a58f3d24ab ... TLE=208855

Je jednodílný a 100% funkční bez puštění jediné kapky. Na sedle kaluž mezi nohama, koule pod vodou, ale v suchu. Naprosto v pohodě.

Otázka je, co si vybrat. Jestli jednodílný nebo dvoudílný. Do jednodílného se hůř a celkem nepohodlně a zdlouhavě leze. Dvoudílné máš na sobě hned a navíc můžeš použít k dobré bundě a v malým dešti třeba jen spodek např. na džíny.

Boty mám nepromokavé, takže to neřeším. Navíc, když jsme jeli s Transpubliku, tak si Miky na nohy navlíkl jakýsi igelity, který stejně po pár kilometrech roztrhal.

Co si ale asi budu muset pořídit jsou návleky na rukavice, které i přes důkladné naimregnování přes odvětrávací otvory propouští vodu.

S nepromoky z pracovních oděvů zkušenosti nemám. Pokud o tom uvažuješ, tak bych si to prvně rozhodně pořádně prohlédnul. Myslím, že je rozdíl vzít si na sebe pláštěnku a bloncat v ní někde s rukama v kapsách po stavbě, nebo s ní sednout na motorku a hnát to v dešti devadesátkou. Taky osobně vždy, když si kupuju něco na sebe, zohledňuju kromě funkčního hlediska i hledisko estetické a raděj si připlatím za něco stylového co i dobře vypadá viz. odkaz ...


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 16:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Stylový nepromok :lol: :lol: :lol: to jsem ještě neviděl :lol: :lol: :lol:
...ale každý si rád sám vybere,do čeho bude investovat.Já jsem dal na radu kamaráda,co v tom odjel celý Alpy až domů a nic se mu s tím nestalo.Tak asi tak.
Jinak na tom co píšu jsou taktéž podlepené švy,a matroš do toho výkopu taky bude muset něco vydržet. Není to pláštěnka od Vietnamca z tržnice.

Jo a kdybs nechtěl být v tom dešti a mlze vidět,tak to prodávají ještě ve ,,stylové,, tmavo-modré barvě.

Jo a není na tom žádný nápis louis.de,nebo racing,tak asi nebudeš IN biker a v těch sračkách,ve kterých pojedeš se za tebou nikdo nebude otáčet a obdivovat tě....tak jenom abys věděl :lol: :lol: :lol:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 16:56
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Mě je jedno v čem si jezdíš. Jen jsem přidal svůj názor k tématu, stejně jako ty, tak to tu zase zbytečně nepitvej, jak máš v oblibě.

Záleží na každém, co si zvolí. Jestli žlutý, nebo modrý (v kterých nebude vůbec vidět) nepromokavý montérky do výkopu, nebo moto nepromok k tomuto účelu přímo určený a zařízený, který má krom absolutně nepodstatnýho a nic neříkajícího malinkýho nápisu třeba reflexní prvky, stahovací gumy a pásky, rozparky na boty, suchý zipy atd.atd., takže si to na sobě pěkně upravíš, díky čemuž to za jízdy na tobě neplandá a neplápolá jako kus hadru.

Kromě uvedených detailů je to ještě otázka peněz a taky vkusu, který může mít každý jiný a za tím si stojím. Každý si může na sebe oblíct co chce a pokud jde o to otáčení, tak já bych si na sebe hlavně neoblíkl nic, co by lidi nutilo k tomu otáčet se za mnou z důvodu, že vypadám jako debil ... To je celý a znovu opakuji, co člověk, to jiný pohled na věc ... :wink:


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 17:55
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Mirku, není to jenom o "stylu"; jet na motorce v dešti znamená dost výrazně sníženou viditelnost kvůli vodě zvířené od pneumatik. V takových podmínkách se celkem hodí mít reflexní pásky, které tě zviditelní. Třeba to je i na těch pracovních za dvě stovky, fakt nevím. Louisem sponzorovaná kombinéza stojí asi 30€ a poměr cena výkon je tam trochu jinde.

Já už jsem vyrostl z takových rádoby náhražek, které možná dobře fungují pro kopáče od Telecomu, ale jen obtížně se používají na motorku, takže za sebe doporučuju:
- dvoudílné (líp se do toho leze, zejména s přibývajícími roky a kily)
- textilní mřížka uvnitř (výrazně usnadní oblíkání / svlíkání)
- vnější nepromokavá kapsa na telefon / doklady

S tím už se dá celkem i cestovat bez větších komplikací, když už se teda musí jet v dešti.

Martin

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


GumaJ
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 18:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Feb 2009, 10:47
Príspevky: 294
Bydlisko: Praha 8

Offline
I když mám nepromokavé textilní hadry,tak investice do kvalitního nepromoku se mi letos vyplatila,bo dvakrát jsem letos jel přes Alpy v totálních sračkách a byl jsem v suchu.Obrázok :thumbup2:

No a hlavně je fakt DOBŘE VIDĚT :!:
Na dálnici jsem v něm uháněl přes 150 a vydržel.
Jo a nepromokavý návleky na rukavice z Lidlu jsou na ho...,po půl hoďce v dešti totálně promokly přes švy. :thumbdown: Takže nebrat :!: :army:

_________________
Obrázok


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Nov 2010, 19:58
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Oklend,Cafe
Mě to je jedno,já su spokojené :lol: a nikomu to nevnucuju :wink2:

Guma
Hezká komboška :thumbup3:


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Nov 2010, 09:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Koupil jsem v Lidlu za 600 (říkal jsem si, že to za ty peníze zkusím). Jezdil jsem celé léto do práce, takže jsem ho opravdu prubnul a spokojenost. I po 4 hodinách v lijáku sucho. Má venkovní kapsu, reflexní pruhy, nikde nevlaje. Akorát je tmavý, asi bych snesl nějakou svítivou barvu.
Současně jsem kupoval v Polu řediteloj nepromok asi za 2000 a nenašel jsem mezi nima rozdíl. Jen nechtěl na bávu jezdit v nepromoku z Lidlu:-).
Mirova cena je suprová a třeba to i funguje. Asi není moc na tělo a měl bych strach, že vlaje. Ale pokud to někdo bude vozit jako nouzovku pro strýčka příhodu, proč ne. Miro, jak je to skladný?
Ještě jsem neřekl, že mám jednodílnou kombinézu. Skutečně se do ní neleze nejlíp. U dvoudílné jsem měl strach, aby někam nezatekla voda, ale zkušenost nemám. Třeba po dešti bych na rifle užil jen kalhoty. Stojí za zvážení.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Nov 2010, 09:27
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
kúpil som tiež v lidli pred asi dvoma rokmi, asi ten, čo spomína Pjotr, je jednodielny, vyzerá celkom k svetu, len škoda že tmavý, len s pruhmi.
Zatiaľ som skutočný lejak chytil len raz, hodinová jazda v neuveritelnom lejaku cestou z Balatonu a nepremok ostal krásne suchý. Škoda len, že doma v garáži. :bigrin2:


bikerman
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Nov 2010, 09:55
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Dec 2009, 14:53
Príspevky: 710
Bydlisko: USTI NAD LABEM-Chlumec

Offline
Taky mám ten z lidlu jednodílnej a jel jsem v něm už několikrát a 100% spokojenost a je vněm i teplo a je skladný takže supr :thumbup:

_________________
LÁSKA NA PRVNÍ POHLED - LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Nov 2010, 11:17
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Pjotr
Je na to takovy obal se zipem a velikostne je to mozna o neco vetsi jak A4 a na vysku to ma tak 3cm,kdyz se to posklada jak ma. Vozim to na dne kufru a ani o tom nevim.


marek2001
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Nov 2010, 16:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30 Sep 2009, 08:25
Príspevky: 307
Bydlisko: Púchov

Offline
Ouklend, taky isty nepremok ma aj Darinka. Zatial len raz vyskusany a v pohode. Len horsie sa oblieka, kupili sme taky velky aby bol akurat a neplachtil vo vetre. Na ruky mame tie latexove rukavice z louisu a zarucene nepremoknu :)

_________________
DRUM BUN!


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.