Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 01:52


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku: SERVISY !!!  |  Napísal: 07 Sep 2011, 09:17
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Jsou tu různě rozstrkané informace o servisech a o lidech schopných našeho Bulíka opravit, seřídit, naladit atd. tak zakládám tohle vlákno, aby bylo vše po kupě.

Pište sem pozitivní i negativní zkušenosti se servisy nebo s lidmi, kteří dokážou nebo nedokážou poskytnout adekvátní servis Bulíkovi.

Není marné při cestách po republice a nedej bože při nějakém problému vědět, na koho se s důvěrou obrátit a kam zase raději nejít.

Zkrátka: Kam chodíte s Bulíkem a kam by jste raději nevlezli?



Reklama


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Sep 2011, 10:00

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Moje zkušenost se servisem na Bulldoga se vztahuje pouze na prodejnu a servis Yamaha v Hustopečích, kde jsem BT i kupoval. Montovali mi tam i doplňky jako ochranný rám, kufr atd. Mají dost dlouhé objednací lhůty - to asi kvůli dodacím lhůtám ND - tak 2-3 týdny,které zdůvodňují velkou vytížeností. Přístup nic moc, odstavíte motorku a pošlou vás ven a musíte po dobu opravy čučet venku, a to je třeba v koženém oblečení v létě moc fajn. Sednout si můžete na zem nebo vylézt na popelnici. Pro kamarády jsou samozřejmě vyjímky. Stejně to funguje i v jejich prodejně Honda v Břeclavi, tam si lze aspoň sednout do vedlejšího baru. Ceny origo ND byly tady mockrát probírány, škoda mluvit.
Co si nemohu udělat doma v dílně, tak si radši domluvím u dealera Kawasaki v Charvatské Nové Vsi, kam to mám 3 km. Měnili mi tam pružiny v předních šavlích plus nějaké drobnosti,vše v pohodě, včetně kávy.


palo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Sep 2011, 05:08

Registrovaný: 31 Aug 2010, 19:35
Príspevky: 138
Bydlisko: Jižní Morava

Offline
jo Yamaha v Hustých nebrat, chodím cca o 500m dál do Komár moto, dělal kdysi v Yamaze a už dávno soukromničí, jsem zde spokojen. Rychlost i cena ok.
dále jsem kvůli ladění zkusil moto Frank v Holubicích u Brna, přístup a vše též super.


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Sep 2011, 14:12

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ještě na doplnění - nechal jsem si v Hustopečích namontovat kufr Givi 46. Dnes jsem musel celý držák sundat,protože jeden úchyt praskl a celý kufr málem upadl. Přitom jsem zjistil další zradu - ten úchyt mechanik přidělal ne-origo šroubem (ten z montážní sady asi nutně potřeboval někde jinde),který navíc dal přes závit, takže teď musím celý šroub odvrtat a vyřezat nový větší závit. Nový držák jsem zrovna objednal. Zase ku.va práce navíc :mad2:


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Okt 2011, 22:58

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Taky přidám naprosto čerstvou zkušenost s tzv. přátelským ověřeným servisem.
Původní majitel, jsa údajně nešikovný, si nechal všechno dělat v místním motoservisu.
Dnes celý večer jsem se vrtal v novém SVčku
a že tam občas chybí šroubek na kapotáži (a u Suzuki jsou kurevsky drahý)
to mi tak nevadí,
že tam (aspoň teda na nepodstatných spojích) jsou neoriginální šrouby se dá napravit,
ale co mě teda dostalo byl vesnický high tech tuning,
aby to víc jelo, tak v airboxu nebyl žádný filtr :red: .
Tak takovýho mechanika bych nakopal do koulí s rozběhem !
R.


bedi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 10:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26 Jan 2012, 14:50
Príspevky: 22
Bydlisko: Maloskalsko

Offline
Dneska jsem zjistoval cenu serizeni ventilu a karburatoru a dostalo se mi odpovedi, ze pokud bude vse ok, jakoze nebude nutne nic menit, bude to stat cca 3 - 4 tisice Kč (http://motoservis-tomiska.cz/).
Nutno podotknout, ze to je mozna i vcetne dopravy/odvezeni Bullika na vleku tam i zpet cca 8km, ale tim si nejsem zcela jistej.

Prijde mi to docela drahy :shock:
Mam shanet jinej motoservis nebo je to obvykla cena :cursing:

Dik, Bedi

_________________
Nejezdi rychleji, než umí tvůj anděl strážný lítat.


Simir
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 15:44

Registrovaný: 25 Feb 2009, 20:13
Príspevky: 269
Bydlisko: Jižní Čechy

Offline
V yamaha č.budějovice,ventily a podtlaky 750,-kč


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 16:37
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Tak mě Bulíka vyléčit po dvou letech doufám že konečně a definitivně, až jeden moto servismen z Hranic na Moravě. Pokud budete chtít kontakt poskytnu.

U něj jsem platil za:
celkové seřízení ventilů a karburátorů, výměnu oleje a filtru včetně materiálu (krom oleje a filtru tam kupoval ještě nějaký těsnící gumičky za pár korun)
- 3.800,- ( bez papíru :? )


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 17:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Mě to děla kamoš.....ventyly,podtlaky....dojede i s aparátem ke mě do garage za 600,- komplet a olej si udělám sám :lol: ....na co servis


....a 4000,- bez matrošu...nevim co by tam chtěl na seřizeni ventilu tak asi měnit....zrejmě to jsou odbornici a netuší,že tam nejsou podložky :lol:


bedi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 18:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26 Jan 2012, 14:50
Príspevky: 22
Bydlisko: Maloskalsko

Offline
Mirek1 píše:
...nevim co by tam chtěl na seřizeni ventilu tak asi měnit...


Zminoval vymenu napr. svicek a serizeni karburatoru jsme se domlouvali komplet (synchronizaci, smes, volnobezne otacky a co ja vim co se tam jeste da stelovat). Ne jen podtlaky.

Akorat, jak rikam, je to drazsi nez jsem cekal, ale snad to je jen nedostatecnym upresnenim co vsechno budu chtit udelat, z mobilu nebyl zrovna perfektni signal. Neni to poprve co tam (asi) pujdu. Uz mi delal trochu predchozi masinu.
S Bullikem to bude premiera, tak jsem se chtel poptat kolik to tak bezne muze kostovat a prijde mi, ze tak uplne mimo by to zase byt nemuselo.
Uvidim jak to nakonec dopadne, mel by se mi ozvat na prelomu unora a brezna, kdy bude mit volno. Tak dam pak vedet jako to dopadlo.
Olej a pod. si urcite vymenim sam.

Urcite ale piste svoje zkusenosti dal, at mam nejaky material pro vyjednavani :-)

Dik.

_________________
Nejezdi rychleji, než umí tvůj anděl strážný lítat.


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 19:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Cena seřízení by se měla odvíjet od od toho, jak dlouho seřízení trvalo a kolik si servis účtuje za hodinu práce. Pokud si s tím budou hrát 4 hodiny, tak při ceně 4.000,- to vychází na 1.000,-Kč/hod. !!! :roll: A to si myslím, že by se to dalo stihnout podstatně rychleji, odhadem za poloviční čas. Běžně servisy u nás účtují cca 400-500 Kč/hod(asi jak kde a jak kdo). Podle mě by seřízení ventilů a karb. mělo stát do 1.000,- Kč. Nevím sice, co vše tvůj servis do ceny počítal, ale obrázek si udělej sám.
(třeba budeš mít v ceně i orientální masérku... :wink: )


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 19:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Čau Bedi,
já mám osobně dobré zkušenosti tady ( štelovali mě ventily a karbce - cena asi 700 ):

http://motocentrumaz.com

Jsou to kluci co se trhli od :

http://k2moto.cz

To je zase ofiko Yamaha. ( V Nový Pace ).

Máš to do Martinic asi tak 30km. Zkus to...
remote


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Feb 2012, 21:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
bedi píše:
Zminoval vymenu napr. svicek a serizeni karburatoru jsme se domlouvali komplet (synchronizaci, smes, volnobezne otacky a co ja vim co se tam jeste da stelovat). Ne jen podtlaky.

Svíčky NGK BPR7ES ... 100 Kč/ks, výměna pár minut
seřízení ventilů a podtlaků ... max. hodina práce 500 Kč
seřízení bohatosti volnoběžné směsi ... 200 Kč

To jsou orientační ceny které jsem platil v Hradecké Yamaze. Víc než tisícovku bych za základní servis naplatil. Za ty 4 tisíce co píšeš bych to viděl i s olejem, filtrama, výměnou náplně v kardanu a novou brzdovkou, přičemž servismanovi ještě zbyde na bublifuk..


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Feb 2012, 14:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
Ty Martinice asi nejsou úplně špatný, co jsem slyšel.

V K2 dělal taky nějakej Jakubec. Přišel mi z těch šikovnějších. Zařídil si teď dílničku někde mezi Jičinem a Turnovem. Případně mám telefon.


bedi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Feb 2012, 14:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26 Jan 2012, 14:50
Príspevky: 22
Bydlisko: Maloskalsko

Offline
hm, hm, zacinam mit pocit, ze jsme si s mechanikem hrube neporozumeli, jinak si to nedokazu vysvetlit nijak seriozne. Tech cca 1000Kč jsem prave cekal...

Naplne vsechny jsem si uz sam menil i svicky a nehodlam na tom nic menit, je to pro mne urcite forma relaxace. Seridil bych si sam i ventily a mozna karbose, ale s tim moc zkusenosti nemam a na stelovani karburatoru nemam ani zadne vybaveni. Ale mozna si je budu muset udelat - ty zkusenosti i vybaveni :-)

Pokud se s mechanikem nedomluvim dle mych predstav (a vasich zkusenosti) tak budu patrat dal a vyuziju asi nektery z overenych servisu.

Diky za reakce, jen dal a jen houst :-)

_________________
Nejezdi rychleji, než umí tvůj anděl strážný lítat.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.