Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 15:07


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Okt 2009, 21:49
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
...klidně kecej dál. každá zkušenost dobrá ... :thumbup:



Reklama


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 08:01
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Felix píše:
... Na konzervaci kovových dílů používám německý spray,který je přímo určen pro zazimování motocyklu.Stál asi 200kč,ale už si nevzpomenu,kde jsem ho objednával,ani jak se jmenuje,ale tady je něco podobného:
http://www.na-ctyrkolky.cz/?149,motorex ... -shine-645
Jinak stejně dobře poslouží i WD-40 ....


když tu mluvíte o konzervaci, tak mám tomu rozumět tak, že celou motorku nastříkáte třeba WD-40 jak píše Felix? to mi jde trochu proti srsti zaplácávat motorku olejem a na víc se to z ní pak musí děsně dostávat ne ... :confused1: ?


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 09:17

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ja zadnym sprejem nic nekonzervuju, lakovane dily natahnu normalni lestenkou, kovove dily Silichromem, vse vylestim, natahnu plachtu proti prachu. Ta je prodysna,takze nedochazi ke srazeni vlhkosti. Garaz je studena,zadne vytapeni. Tento rok ani nebudu vyndavat baterky,jen jednou za mesic je nastartuju a necham chvilku bezet. Baterky vyndam jen kdyz teplota spadne na delsi dobu pod -15.


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 09:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
jak irka zdenek zadny velky srani s tim jen teda vzhledem ke stari moji baterky vyndat a cas od casu nabit.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 09:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Ouklend píše:
Felix píše:
... Na konzervaci kovových dílů používám německý spray,který je přímo určen pro zazimování motocyklu.Stál asi 200kč,ale už si nevzpomenu,kde jsem ho objednával,ani jak se jmenuje,ale tady je něco podobného:
http://www.na-ctyrkolky.cz/?149,motorex ... -shine-645
Jinak stejně dobře poslouží i WD-40 ....


když tu mluvíte o konzervaci, tak mám tomu rozumět tak, že celou motorku nastříkáte třeba WD-40 jak píše Felix? to mi jde trochu proti srsti zaplácávat motorku olejem a na víc se to z ní pak musí děsně dostávat ne ... :confused1: ?

Psal jsem jen o konzervaci kovových dílů(samozřejmě nelakovaných),tzn. zrcátka,řídítka,kluzáky vidlice,výfuky,atd.U Drakouše jsem dělal i motor,protože byl celý v chromu.Nestříkám to přímo,abych nezaprasil vše okolo,ale stříknu konzervant na hadr a nanesu ho,kde porřebuju.Na jaře to odsraním suchým hadrem,jde to dobře a trvá to jen chvilku.Ale to už jsem psal,stačí jen pozorně číst. :P :wink:
Jinak na lakované díly nanesu v tenké vrstvě nějaký jemný ošetřující přípravek na auta a nechám ho do jara,kdy to hadrem přeleštím.Na sedlo používám balzám na kůži,ale opatrně,ať si z něho neuděláš klouzačku.
To vše dělám ,protože parkuju v kůlně ,do které sice neprší,ale je samá díra a jak je venku ,tak je i uvnitř.Pokud někdo používáte jiné postupy nebo přípravky,tak napište.Víc hlav,víc,rozumu. :?: :?: :idea:


Jindra
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 14:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2009, 18:43
Príspevky: 131
Bydlisko: Poruba

Offline
Jsem slyšel,že někdo zašpuntuje i laufy.
Já taky nic zvláštniho nedělám,garáž teplá není co řešit.


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 16:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Jindra píše:
Jsem slyšel,že někdo zašpuntuje i laufy.
Já taky nic zvláštniho nedělám,garáž teplá není co řešit.

O zašpuntování laufů se dlouhá léta vedou spory.Dělá se to, protože když se motor zastaví v poloze,kdy je otevřený výfukový ventil,tak údajně může při dlouhodobé odstávce vlhkost vniknout do motoru a škodit.Otázkou je,zda je lepší výfuky uzavřít,nebo je nechat větrat.Já osobně laufy neucpávám,ale také moto v zimě nestartuju,aby se mi v nich při chladnutí nesrážela voda(opravdu se tak v malém množství děje),protože mám studenou garáž.
Jinak názor ostatních na špuntování laufů by mě taky zajímal. :?: :?:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 16:21
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
To mi už přijde trochu jako extrém, ale ať každý dělá, jak myslí ... Taky by se Bulldog mohl zavěšovat za strop, aby se neotlačili pnojumatiky ... :bigrin2: dobrej nápad ...
já zásadně špuntuju výfuky akorát když Bulldu umývám a celkem spolehlivě vždycky na to zapomenu, takže se pak strašně divím, že nemůžu nastartovat ... :bigrin2: :blink:


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 17:07

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ouklend píše:
To mi už přijde trochu jako extrém, ale ať každý dělá, jak myslí ... Taky by se Bulldog mohl zavěšovat za strop, aby se neotlačili pnojumatiky ... :bigrin2: dobrej nápad ...
já zásadně špuntuju výfuky akorát když Bulldu umývám a celkem spolehlivě vždycky na to zapomenu, takže se pak strašně divím, že nemůžu nastartovat ... :bigrin2: :blink:

Hafusu jsem pod strop zavesoval ja,dokud nebyl hlavni stojan. Takze dnes na hlavni stojan a podlozit predni vidlici z obou stran cinskymi stojkami z Lidlu.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 17:58
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
Hafusu jsem pod strop zavesoval ja,dokud nebyl hlavni stojan. Takze dnes na hlavni stojan a podlozit predni vidlici z obou stran cinskymi stojkami z Lidlu.


fakt ? a já myslel, že jsem přišel na něco originálního ... :bigrin2:


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 18:05

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ouklend píše:
fakt ? a já myslel, že jsem přišel na něco originálního ... :bigrin2:

No musis mit akorat festovni strop v garazi. Skoda,ze jsem to nevyfotil, jak se tam to psisko houpa. Vytahl jsem spunty ze te prostredni pricky v ramu, protahl coulovou vodovodni trubku a pak hafusu zvedl pomoci sponovaku na naklad z trucku. Predek jsem povesil na mensi sponovak protahnuty pod riditkama. Pri sundavani na jare to bylo trochu o hubu,ale nacvicil jsem to :D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 18:20
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
No musis mit akorat festovni strop v garazi. Skoda,ze jsem to nevyfotil, jak se tam to psisko houpa. Vytahl jsem spunty ze te prostredni pricky v ramu, protahl coulovou vodovodni trubku a pak hafusu zvedl pomoci sponovaku na naklad z trucku. Predek jsem povesil na mensi sponovak protahnuty pod riditkama. Pri sundavani na jare to bylo trochu o hubu,ale nacvicil jsem to :D


:bigrin2:
u nás je jedna hospoda, v které mají na stropě zavěšenou taky motorku, ale je to nějaký veterán a rozhodně neváží 230 Kg, jako Bullda ... :bigrin2:
já mám na zadku stojan, takže zadní kolo je v pohodě. zdvihnout přední kolo těmi stojkami ale asi nemůžu, protože mi to přijde vachrlaté. na tom hlavním stojanu, na kterém je veškerá váha Bulldy je to asi jiné kafe a určitě je to stabilní.
tak nevím, jak to přední kolo vyřeším ? mám nádstavec na zadní stojan pro zdvihnutí předního kola, ale samotný je mi na prdlačku ...


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 18:47

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Ouklend píše:
:bigrin2:
u nás je jedna hospoda, v které mají na stropě zavěšenou taky motorku, ale je to nějaký veterán a rozhodně neváží 230 Kg, jako Bullda ... :bigrin2:
já mám na zadku stojan, takže zadní kolo je v pohodě. zdvihnout přední kolo těmi stojkami ale asi nemůžu, protože mi to přijde vachrlaté. na tom hlavním stojanu, na kterém je veškerá váha Bulldy je to asi jiné kafe a určitě je to stabilní.
tak nevím, jak to přední kolo vyřeším ? mám nádstavec na zadní stojan pro zdvihnutí předního kola, ale samotný je mi na prdlačku ...

Nejlip je zainvestovat do hlavniho stojanu a pak 15 minut prace. A mas po starostech.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 19:27
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
Nejlip je zainvestovat do hlavniho stojanu a pak 15 minut prace. A mas po starostech.


... to už tu párkrát zaznělo i v jiných spojitostech. nějak jsem se tomu pořád bránil ani nevím proč (no asi proto, že chtějí za něj tolik prachů :( ), no ale další kladné body pro hlavní stojan mě alespoň donutí min. o něm začít uvažovat. alespoň podobně jako Mirek1 ...


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2009, 19:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
No ja to riešim tak, že raz za mesiac popretláčam Bulldu po garage, alebo /ak nie je blato, mokro, sneh/ aj po dvore a zaparkujem tak, aby kolá stáli v inej pozícii. Tankovanie full tank + očista. A aby bolo všetko komplet, baterku von - do vykúrenej pivnice - raz za mesiac na dobíjačku...

_________________
Ride Free


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.