Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 17:39


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
lubin
Poslať  Predmet príspevku: OLEJ  |  Napísal: 06 Nov 2008, 17:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Okt 2008, 09:32
Príspevky: 187
Bydlisko: králíky okr. Ústí nad Orlicí

Offline
chlapy na jakej olej jezdíte?????????? ať dám motoru co potřebuje díky



Reklama


Pavel68
Poslať  Predmet príspevku: olej  |  Napísal: 06 Nov 2008, 17:57

Registrovaný: 05 Okt 2008, 16:00
Príspevky: 104
Bydlisko: Třebíč

Offline
čau,já použivám MOTUL 10W 40 ,najel jem na něm letos 3000 km a tak se taky ptám jestli mám olej vyměnit nebo můžu ještě jeden rok jezdit.

_________________
Hlavně v klidu,kam nevidím tam nejedu?!


MIRAS
Poslať  Predmet príspevku: Re: olej  |  Napísal: 06 Nov 2008, 19:25
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2008, 14:27
Príspevky: 621
Bydlisko: HUMPOLEC

Offline
Pavel68 píše:
čau,já použivám MOTUL 10W 40 ,najel jem na něm letos 3000 km a tak se taky ptám jestli mám olej vyměnit nebo můžu ještě jeden rok jezdit.
Zdarec,používám MOTUL 20W 50 najeto 6000 km a jde ven.I když jsi najel jen 3000 km,každý rok měnit!!!!Tak atˇslouží :D


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2008, 20:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak momentálně jsem nalil ELF 10W40 od října na něm najeto 1000km a na jaře ho jistě měnit nebudu. Dodržím interval výměny na km nájezd.
Filtr ale mněním každou výměnu a ne každou druhou,jak se píše.


Hynek
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Nov 2008, 21:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 06:38
Príspevky: 85
Bydlisko: Havířov

Offline
Ahoj kluci.Jezdím na Castrol 20W50.Žádný problém, najeto zatim 5000km,ale na jaře asi vyměním olej i filtr.(pro čisté svědomí)


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 11:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
10/40 se da lepsi je 15/50 ale da se i 20/50

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 19:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Myslím že všeobecně se výrobci vytváří kolem olejů zbytečná hysterie.Kvalita olejů se během 20 let výrazně zlepšila.Všechny kritéria jsou nastavováná na motory s maximálním výkonem.95% všech aut a myslím i moto jezdí s motory ,které jsou výrobně nastaveny na 50-70% jejich možností.U Bulldoga bych si s olejem vůbec nelámal hlavu.Vývoj jeho motoru proběhl v době kdy se jezdilo na oleje s kvalitou dnešních fritovacích olejů.Takže každý současný olej je lepší než olej se kterým se původně počítalo.Proklamovaná nutná výměna jednou za rok je pouze reklamní trik.

_________________
žít a nechat žít


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 22:57
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Denys píše:
Myslím že všeobecně se výrobci vytváří kolem olejů zbytečná hysterie.Kvalita olejů se během 20 let výrazně zlepšila.Všechny kritéria jsou nastavováná na motory s maximálním výkonem.95% všech aut a myslím i moto jezdí s motory ,které jsou výrobně nastaveny na 50-70% jejich možností.U Bulldoga bych si s olejem vůbec nelámal hlavu.Vývoj jeho motoru proběhl v době kdy se jezdilo na oleje s kvalitou dnešních fritovacích olejů.Takže každý současný olej je lepší než olej se kterým se původně počítalo.Proklamovaná nutná výměna jednou za rok je pouze reklamní trik.


Tady trochu pozor - motory, ze kterých Bulldog pochází (TR-1, Virago) mají výměnu oleje předepsanou po 6.000 km, kdežto Bulldog až po 10tisících.

Pokud to splňuje specifikaci předepsanou výrobcem, tak není problém.


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 00:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Neznám nikoho kdo řešil problém s motorem v souvislosti se špatným olejem.Když už má někdo problém s olejem ,tak jen ten že v motoru nemá žádný.Daleko větší problém spáchá nekvalitní palivo.Zvláště u těch novejch elektronikou přecpanech motorech.

_________________
žít a nechat žít


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 11:29
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Denys píše:
Neznám nikoho kdo řešil problém s motorem v souvislosti se špatným olejem.Když už má někdo problém s olejem ,tak jen ten že v motoru nemá žádný.Daleko větší problém spáchá nekvalitní palivo.Zvláště u těch novejch elektronikou přecpanech motorech.


Nevím přesně, kam tím míříš; každopádně doufám, že nehodláš doporučovat jezdit na slabší olej než je předepsaný - to ať si každý dělá sám na vlastní triko, ale v žádném případě neradit podobné blbosti ostatním.
Použitím slabšího oleje se nic neprojeví okamžitě, takže se nedá mluvit o tom, že bys někoho "znal"; je to ale zaručený prostředek jak si spolehlivě zvýšit opotřebení motoru a tedy i zkrátit životnost.

Takovýhle rady rozhodně nepatří na fórum. Ale snad jsem tě jen špatně pochopil.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 12:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak tedka nevím,o co tady jde.
V manualu jsou napsány čtyři druhy oleje vhodné pro pužití do Bulldoga.
Podle mě jde jen o to,kdo jak jezdí v jakém počasí a jakou si vybere teplotní škálu toho daného oleje.
Jinak muj názor je ten,že na značce oleje v dnešní době už nezáleží za předpokladu,že splnuje předepsané označení.
Třeba jsem viděl hodnocení olejů v testech byl třeba MOGUL víš jak některé věhlasné značky.
Když napíší výměna po 10.OOO km tak to udělám,ale určitě se nic nestane,když se to o nějakej km přetáhne.
Myslim,že výrobce tam má ještě dost velkou rezervu a že se nic nestane.


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 14:45
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Určitě nikomu nic neradím,na to nejsem povolán a omlouvám se jestli to tak vyznělo.Jen jsem tím chtěl říct,že není potřeba brát všechno na 100% co je psáno.Zbytečně se nenervovat co za značku ,co se stane když měním až v 11t a jiné dilema.Je na každém, jak moc podléhá reklamním tlakům.V podstatě je ve všem obrovská rezerva tak není třeba si přidělávat starosti.

_________________
žít a nechat žít


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 15:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Mirek: pokud se budeš držet specifikace předepsané pro daný typ, je na tobě, kterou značku zvolíš. Musí to ale být min. API SE s teplotním rozsahem podle regionu / sezóny.

Přetahovat interval výměny je zbytečný; můžeme být rádi i za těch 10.000 km (viz suzuki/kawasaki po 6 tisících), což je teda vzhledem k zastaralosti motoru a vzduchovému chlazení víc než dost už samo o sobě. A jelikož se mi ještě nestalo, že bych po těch 10tis z motoru vypouštěl krásně čistej olej, nevidím důvod ho tam nechávat ani o chlup dýl.


Pavel68
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 19:02

Registrovaný: 05 Okt 2008, 16:00
Príspevky: 104
Bydlisko: Třebíč

Offline
a ještě jeden dotaz,je lepší vyměnit olej teď na podzim nebo až na jaře,filtr pří jeho ceně(kolem 130 kč) beru jako samozřejmost,
a co říkáte na vstřiknutí motorového oleje do spalovacího prostoru (asi 0,02 l) s následním protočením motoru,protože jsem na to slyšel rozporuplné názory.

_________________
Hlavně v klidu,kam nevidím tam nejedu?!


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 19:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
cafe-racer píše:
Mirek: pokud se budeš držet specifikace předepsané pro daný typ, je na tobě, kterou značku zvolíš. Musí to ale být min. API SE s teplotním rozsahem podle regionu / sezóny.

Přetahovat interval výměny je zbytečný; můžeme být rádi i za těch 10.000 km (viz suzuki/kawasaki po 6 tisících), což je teda vzhledem k zastaralosti motoru a vzduchovému chlazení víc než dost už samo o sobě. A jelikož se mi ještě nestalo, že bych po těch 10tis z motoru vypouštěl krásně čistej olej, nevidím důvod ho tam nechávat ani o chlup dýl.


Však to jsem měl právě na mysli.Hlavně aby to splnilo normu API SE a značky už neřešim. Dávno jsou pryč doby,kdy se třeba říkalo,že Vallvoline je dobry akorát tak do náklaďáku.
Při tom překročení limitu výměny jsem myslel nějakou stovku kilometrů a ne tisíce. Taky si uvědomme,že jezdíme na poloviční otáčky jak zmíněné suzuki a kawasaki a těch 10.oookm je dle mě adekvátní. Jinak pokud motor nepropláchneš proplachovým olejem,tak je špinavej za pár kiláků.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.