Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 20:41


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
ytt6e
Poslať  Predmet príspevku: Trvácnosť bulldoga?  |  Napísal: 07 Nov 2008, 11:27

Registrovaný: 06 Nov 2008, 21:22
Príspevky: 7

Offline
Čaute. Veľmi sa mi páči bulldog motorka a veľa som onej čítal. Chcem si ju v budúcnosti zaobstarať no mam nanu pár otázok. Patrí táto motorka medzi trvácne motorky? myslím po stránke motora. Koľko tisic kilometrov by mal vydržať? V porovnaní s ostanými motorkami ma bulldog na svoju kubaturu malý vykon čo by malo prispieť k jeho trvácnosti. čítal som že ste tu už mali problémi s voľnobežkami... Tak hlavne by ma zaujímalo či je bulldog v porovnaní iných motoriek trvácnejší?



Reklama


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 13:44
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
nazdar nádejný psíčkár

na bulldoga budeš počuť vždy protichodné názory. Tu si u tých, čo ju chvália a majú radi z rôznych dôvodov, aj keď určite má každý nejakú výhradu. Veľmi záleží na tom, čo od moto očakávaš. Ak máš zameranie strelca, si na zlej adrese. Bulldog skutočne má výkon na svoj objem skôr podpriemerný, ale slušný krúťák. Však aj pôvodom je to motor z chopra, dragstara 1100 alebo možno až z viraga.
U mňa rozhodol desig, motor a zvuk.
Zvukovo som bol vždy na dvojvalce, uvrešťané 4-valce ma nebrali. Zasa chopre boli pre mňa trocha nemotorné. A vtedy som stretol bulldoga, vyskúšal som ho a bolo jasno.
môj má teraz niečo cez 10t km, bez problémov, jazdím sám ale aj s manželkou. na jazdné vlastnosti ho zatiaľ určite nevyužívám, nemám na to povahu. Rýchlosť okolo 180 ideš v pohode aj vo dvojici s kuframi, ale som to len vyskúšal, a jazdím pohodových 130, občas krátkodobo do 160. Zameraním skôr turista na krátke trate, tak 300-400km za deň, proste pohoďák. Ale na pohodlie Bulldog umožňuje určite viac, cafe-racer by ti porozprával :D
Životnosť môžem len predpokladať, motor nie je vytočený na extrémny výkon, je to starý osvedčený pracant, karburátor, jednoduché nastavovanie ventilov, lacná údržba. Samozrejme záleží veľa na jazdcovi, ako sa k nemu správa, a hlavne ako sa stará. životnosti a spoľahlivosti by som sa ale určite nebál


ytt6e
Poslať  Predmet príspevku: Mam  |  Napísal: 07 Nov 2008, 14:01

Registrovaný: 06 Nov 2008, 21:22
Príspevky: 7

Offline
Práve to sa mi natej motorke páči. Veľký kludný dvojvalec ktorý pracuje na nízkych otáčkach. Nemám záujem o žiadny zbesilý stroj. Práve ten malý výkon pri tejto kubatúre sa mi páči. No a pravdaže najviac ma zaujal dizajn. Vyrába sa bulldog este aj teraz v roku 2008? Lebo chcel som zistiť cenu a nikde som nenašiel nový bulldog. Celý charakter tochto stroja sa mi páči výzor zvuk a aj výkon. Ty máš na svojom zatiaľ len 10 000 km to maš este ako keby bola nová... Pýtam sa na trvácnosť akolo tých pár sto tisích kilometrov? myslíš že to vydrží? Ak to má motor z chopra tak by to malo vydržať. A je hafan vhodný aj na každodenné používanie? Myslím za pracou do roboty? No a čo si písal že 130 km to je uplne dosť pre mna.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku: Re: Mam  |  Napísal: 07 Nov 2008, 14:21
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ytt6e píše:
Práve to sa mi natej motorke páči. Veľký kludný dvojvalec ktorý pracuje na nízkych otáčkach. Nemám záujem o žiadny zbesilý stroj. Práve ten malý výkon pri tejto kubatúre sa mi páči. No a pravdaže najviac ma zaujal dizajn. Vyrába sa bulldog este aj teraz v roku 2008? Lebo chcel som zistiť cenu a nikde som nenašiel nový bulldog. Celý charakter tochto stroja sa mi páči výzor zvuk a aj výkon. Ty máš na svojom zatiaľ len 10 000 km to maš este ako keby bola nová... Pýtam sa na trvácnosť akolo tých pár sto tisích kilometrov? myslíš že to vydrží? Ak to má motor z chopra tak by to malo vydržať. A je hafan vhodný aj na každodenné používanie? Myslím za pracou do roboty? No a čo si písal že 130 km to je uplne dosť pre mna.


takže postupne
- pokiaľ viem, bulldog sa prestal vyrábať v 2006, dopredával sa ešte v 2007, ale je možné, že nejakého nového zabudnutého ešte najdeš, mne sa zdá, že niektorý český predajca ešte v lete ponúkal za dobrú cenu dopredaj. neviem kto to bol, na nete som to našiel. ale nebál by som sa ani jazdenky, väčšina chlapcov tu kupovali jazdenky. Napokon aj ja, od kamaráta, ktorý potom kúpil GSX-R, ktorú po sezóne rýchle predal a kúpil H-D /že by mu chýbal 2-V? alebo si začal vážiť život?/
- nestretol som hafana na 100t kilometroch, neviem posúdiť.
- ja som na bulldoga prešiel po cca 25 rokoch nejazdenia, predtým len jawa20 :D . takźe na začiatku nezvykom bola váha a charakter veľkého 2V motora s kardanom. trvalo to asi tak2-3t kilometrov a sme kamaráti. Do roboty na ňom síce nechodím, ale bežné veci po meste riešim na ňom, nie je problém, je dostatočne pohodový, a s namontovaným kufrom rieśim aj menšie nákupy. keď tak vezmem, kilometrovo najazdím určite viac po meste a blízkom okolí, ako vonku.


ytt6e
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 14:31

Registrovaný: 06 Nov 2008, 21:22
Príspevky: 7

Offline
Chcem sa opýtať čo znamena H-D . No ja sa pýtam na trvácnosť preto lebo chcem motorku ktorú ked si kúpim tak mi vydrží celý život. Zatiaľ som jazdil na endurach mam teraz 600 vku. Ma to približne rovnaký vykon no este aj menší ako bulldog a viac vykonu mi vôbec nieje potrebné. Čo sa týka toho že som sa pýtal na new bulldoga to len pre informáciu... Aj ja by som dal prednosť skôr už jazdenemu. Je to cenovo výhodnejšie. Aký je tvoj názor na ceny - koľko približne by ma stál použitý bulldog v perfektnom stave? A su variácii bulldogov?


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 14:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
H-D...........Harley Davidson :wink:
Já mám Bullíka chvilku a nemužu si vynachválit.
Měl jsem akorát problem s tou volnoběžkou a najeto mám na něm 31000km a jinak motor neví o ničem.
r.v.2004......za 95.000kč,ale to byla velice výhodná koupě.
Na Slovensku to bude asi trochu horší s tou cenou,co mi psal jednou Steinar :wink:


ytt6e
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 14:48

Registrovaný: 06 Nov 2008, 21:22
Príspevky: 7

Offline
A aký mate názor na dovoz z nemecka? tam je tych buldogov dosť. A čo považujete za konkurenčný motocykel?


Pavel68
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 17:43

Registrovaný: 05 Okt 2008, 16:00
Príspevky: 104
Bydlisko: Třebíč

Offline
podle mě je jedno jestli je motorka z D,A nebo I,spíš je to o konkrétním stavu.a co se tyká konkurence asi v první řadě BMW řady R 850 a 1200 R,potom DICATI Monster , MOTO GIZZI a snad trochu BUEL.

_________________
Hlavně v klidu,kam nevidím tam nejedu?!


Denys
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2008, 19:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 08:06
Príspevky: 132
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Offline
Mám Bulldoga také krátce.Nicméně od září najeto 5000km.Jezdím denně na moto do práce 35+35km skrz Prahu.Původně jsem myslel ,že ho budu použvat jen na výlety, ale jeho snadná ovladatelnost je skvělá i přes jeho váhu.Pouze když je hnusně vezmu raději starou ER5,neb se mě nechce Bulldoga umazat.Nemám k němu jedinou výhradu,z mého pohledu dokonalé moto za skvělou cenu.

_________________
žít a nechat žít


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 08 Nov 2008, 23:29
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Nedávno jsem viděl inzerát na bulíka kterej měl najeto přes 90 000 km,to už o něčem taky vypovídá-no u nás to nebylo tady by se prodával s "poctivejma" 29 000 km :wink:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2008, 11:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
ytt6e: ahoj, pár měsíců zpátky jsem na francouzském BT fóru viděl příspěvky od lidí, co s BullDogem natočili přes 90.000 kilometrů. Bez vážných problémů, samozřejmě se na tom projevují opotřebení - tzn. začne si brát olej, sáknutí gufer v předních vidlicích atd. A samozřejmě volnoběžka startéru, ale to je snadno opravitelné.

Sám mám '03, najeto bezmála 50tisíc (35 se mnou). Zatím jsem řešil 1x prasklou žárovku v zadním světle :-)


ytt6e
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2008, 14:00

Registrovaný: 06 Nov 2008, 21:22
Príspevky: 7

Offline
Viete bulldoga si predstavujem ako motorku ktorá je ako napríklad dízlové auto - nízka spotreba, nízke otáčky aj výkon a veľká trvácnosť. po takejto motorke tužim. no chopre sa mi nepáčia vyhladovo a buldog má ten motor a je aj dizajnovo úžasný. pri 90 tisic je už normálne že sa nejaké tie poruchy vyskytnu... čo sa týky tej voľnobežky teraz vam to ma alebo nema cvakať. lebo ja mam teraz zatiaľ este enduro yamahu a pri vypnutí motora to cvakne a som sa nato pýtal motorkárov a hovorili že to tak má byť že to musi. no a na mojom enduro to asi este nemôže byť pokazene lebo je skoro nové... u bulldoga po vymene novej voľnobežky to cvaká?


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Nov 2008, 15:28
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Problémy s volnoběžkou jsou způsobené především nesprávným startováním; Bulldog se musí startovat bez plynu, jenom držet startér dokud bezpečně nechytnou oba válce.
Zvuky, které se z motoru linou při startování s otevřeným (stačí jen trochu) plynem, jsou občas fakt děsivé. Někdy to vyjde, a po čistém zvuku startéru následuje krásné zaburácení dvouválce; jindy je to zvuk jako když naplno udeříš kladivem do kovadliny - a to je zle. Co startuju jenom tlačítkem startéru, nestalo se mi to nikdy.


8448
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 13 Dec 2008, 12:45

Registrovaný: 01 Okt 2008, 20:24
Príspevky: 7
Bydlisko: MALACKY

Offline
Ano startovat zásadne bez plynu
Ja mám bulíka 2 roky 46.000 km
Netreba výkon chápať tak že ked pridám plyn tak je to asi jak na 600-ovke to tak není, tam funguje krúťák a ten je dvojnásobný
O životnosti motora som počul že je asi 300.000 km
ps: ešte som nemenil sviečky, iba kontrola - bez závad
Spotreba šetrne 4,1
priemer 4,5
ked sa jaším 5,že vraj sa dá urobiť aj 6l ale tam som sa nedostal
:roll: [color=green]
[/color][/quote]

_________________
neber život príliš vážne aj tak končí smrťou...


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 09 Apr 2013, 18:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Po přečtení tohoto článku jsem moc rád, že mám motorku která se vyrobila ještě před "světovou ekonomickou krizí" :wink: :
http://www.motorkari.cz/clanky/jak-na-t ... 24480.html

_________________
A.C.A.B.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.