Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 22:52


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Harry
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 28 Apr 2015, 17:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Máj 2014, 13:03
Príspevky: 37
Bydlisko: Přerov

Offline
Trošku mě znepokojuje že přímo uvádí možný náklon 30°, a naše aku jsou umístěny naležato čili 90°. Ale možná to nemá na funkci vliv :lol:
H.

_________________
A komu tím prospějete? Co? Druhé straně?



Reklama


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 28 Apr 2015, 20:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Jo ten náklon 30 stupňů jsem tam četl. Píšou, že náklon větší pak nevadí pouze u baterky továrně plněné. Ale z videa, který jsem našel, a na kterým je to plnění vidět, to nijak složitě nevypadá a po zacvaknutí vrchního deku by to téci nemělo. Tu yuasu, co jsem našel, mají za 1990,- Kč (nutno sám nalít), no a tu továrně plněnou mají cca za 3000,- Kč. A to právě řeším, zda koupit tu továrně plněnou, nebo si jí nalít doma... on ten litr rozdíl v ceně už je docela znát :)


miki
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 28 Apr 2015, 20:51
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
:fing: než experimentovat zda to vyteče nebo ne tak to bych si ten litr připlatil a mám na 10 let pokoj... :wink2:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 29 Apr 2015, 10:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Arachnid : hlavně ji kup rychle, protože startér resp. volnoběžka dostává se slabou baterkou docela za uši... radši litr navíc za baterku hned, než otálet a pak ušetřit na baterce + měnit volnoběžku za 10k.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 29 Apr 2015, 21:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Loni jsem koupil baterii BANNER YT14B4. Je plněná ve výrobě, takže je možno ji bez obav provozovat naležato. Tyto baterie bývají označeny "SLA". Bezúdržbové baterie, které se plní z přiložených ampulí před uvedením do provozu se označují "MF" a garantují provoz v náklonu 30-45°. Já jsem za zmíněnou Banner-ku zaplatil 1400,-Kč (po známosti), jinak v 4/2014 stála cca 1700,-Kč. Mám ji rok a zatím fachčí bezvadně. 8)


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 11 Máj 2015, 14:38
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Tak jsem nakonec koupil tuto:

http://www.motops.cz/motobatt-mbt14b4-y ... rednabita/

Startuje krásně na drknutí a snad i výdrž bude alespoň pět let.. ;)


tombik
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 01 Jún 2015, 23:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Okt 2013, 23:36
Príspevky: 250
Bydlisko: skoro Kladno

Offline
Hm to jste mě nepotesili, já si ji plnil sám.... Ale jinak zatím se jeví už rok že ok [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

_________________
Absolutní začátečník a motorkový analfabet, který propadl bulldočí kráse a pořídil BT 1100 z roku 2002 a z donucení okolnostmi musel upgradovat na BT1100 z roku 2006 :D


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 13 Máj 2016, 08:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak i u me zrejme nastal cas na vymenu....kua a ted babo raď . Jak jsem si to tady procetl,nekdo tu dava i tu 30° nalezato a v pohode.


AveKT
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 21 Máj 2016, 23:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19 Júl 2013, 14:50
Príspevky: 57
Bydlisko: Klatovy

Offline
Ahoj Mirku, řešil jsem to 2 měsíce zpátky. Většina baterií jsou aktivovaný až před prodejem pomocí nalití elektrolitu a pak mají omezení na náklon a uzavírací víčka. Potřebuješ baterii aktivovanou z výroby, tzn., naplněnou a zatavenou, nerozebiratelnou. V krámě u nás v Klatovech s tim měli docela problem a nakonec mi sehlnali baterku od firmy Motobatt. Je to myslím tento typ:

MOTOBATT MBT14B4

Není z nejlevnějších ale garantuje provoz v jakékoliv pozici. Asi by mě docela vadilo kdyby mi nějaká levnější vytekla. Zkus pohledat a dej vědět co jsi vybral...


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 23 Máj 2016, 14:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
JoJo, to je přesně ta moje. Po roce používání můžu jenom doporučit. Funguje perfektně! ;-)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 23 Máj 2016, 18:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Teď mi kolega z práce dával tip na lithiovou baterii, která jde taky provozovat naležato. O chlup dražší, ale váží jen cca 30% oproti standardní olověné - nezkoumali jste ?

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 23 Máj 2016, 18:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
No to by mě zajímal typ, už jen kvůli parametrům a technologii. Váhu neřeším, To je u bulldy (a teď bohužel i u mě zanedbatelná hodnota


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 23 Máj 2016, 20:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
https://www.louis.de/en/rund-ums-motorr ... rp051/1041
Oproti gelovce je to jen o 10€ navíc, ale myslím že naposled jsem kupoval v r.2010 tu nejlacinější Saito a oproti ní je to teda ranec.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 27 Máj 2016, 05:55
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak si jdu vcera po Olomouci kolem prodejny s bateriema. Rikam si,zastavim se,optam se osobne fundovane osoby,jak to s tema baterkama je. V prodejne nikdo,krom velmi prijemneho a ochotneho chlapika. Kecali jsme o baterkach asi pul hodiny :-D
Vse mi ukazal a vysvetlil. Baterka urcena vyrobcem na lezato je opravdu nalita,zaspuntovana a nabita ve vyrobe....ale uplne stejna,dle katalogu co tam mel pro nase bulldogy byla....jen ji mel suchou s prilozenym elektrolitem. Tu z vyroby plnenou mel jen slabsi 8Ah...ale prez to mi ji rozbalil a ukazal mi na ni,ze je na chlup stejna jako ta,co se naleva a ma psano 45°. Rekl mi,ze je v cene naliti a nabiti,jestlii chci....ale to bych se pro to musel zase vracet....tak si to udelam doma. Nakonec jsem ji koupil,protoze me nadchnul i startovaci proud 190 A .
Je to EXIDE BIKE YT14B-BS za 1495,- kč
Rozmerove stejna a do kastliku pasuje nadherne. Navic vybrana z katalogu EXIDE primo pro nasi motorku,tudiz mi rikal,kdyby byl sebemensi problem,mam to prinest a nebyl by problem s nejakou reklamaci a tak. Takze cas ukaze...ale neverim tomu,ze vydrzi 12let jako ta originalni yuasa made in japan,co jsem vcera z bulldy poprve za ty leta vytahnul na svetlo sveta :-D
Príloha:
tmp-cam--530155756.jpg
tmp-cam--530155756.jpg [ 413.83 KiB | Zobrazené 16370 krát ]


mino304
Poslať  Predmet príspevku: Re: AKUMULÁTOR  |  Napísal: 21 Máj 2017, 20:42
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Feb 2014, 19:11
Príspevky: 31
Bydlisko: Presov

Offline
Exide mam asi 3 sezony v mojom bulldogu a bez problemov. Tiez som ju doma plnil. V zime ju demontujem a raz do mesiaca dam pod automaticku nabijacku. Mozem ju odporucat. Treba hlavne pozerat startovaci prud. Kupoval som podla startovacieho prudu nie podla kapacity.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.