Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 06:54


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
zewlaak
Poslať  Predmet príspevku: Zadni tlumic - zivotnost  |  Napísal: 20 Máj 2013, 17:32

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
Zdravim vas panove,

mam na vas dotaz: jaky mate zkusenosti s zivotnosti zadniho tlumice? Jde mi o to, ze mam ted moto v servisu protoze mi prislo ze vydava od zadniho tlumice hodne vrzavy zvuky a bylo mi receno ze tlumic je komplet na vymenu. Moto by udajne melo mit najeto cca 20 tis. (r.v. 2004 - koupeno ted v breznu). Predem diky moc za odpovedi.



Reklama


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Máj 2013, 19:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Vzadu je prvovýroba tuším Sachs. To že ti odešel bylo asi kusem, měly by vydržet víc. Já osobně jsem řešit tlumení a odskok při zatížení ve dvou, a nakonec jsem šel do Hyperpra od Bikescrownu. Cena komplet zadek+ přední progresívní pružiny s olejem cca 12 tis ( pokud je akce, tak máš 20% ceny dolů ).
remote


OZZY
Poslať  Predmet príspevku: Re: Zadni tlumic - zivotnost  |  Napísal: 20 Máj 2013, 19:42
Obrázok užívateľa
spomíname

Registrovaný: 30 Mar 2009, 17:09
Príspevky: 255
Bydlisko: Ovčáry Mělnik

Offline
zewlaak píše:
Zdravim vas panove,

mam na vas dotaz: jaky mate zkusenosti s zivotnosti zadniho tlumice? Jde mi o to, ze mam ted moto v servisu protoze mi prislo ze vydava od zadniho tlumice hodne vrzavy zvuky a bylo mi receno ze tlumic je komplet na vymenu. Moto by udajne melo mit najeto cca 20 tis. (r.v. 2004 - koupeno ted v breznu). Predem diky moc za odpovedi.

Noo v tom se fakt neviznám v jakem ho mám stavu ale mam najeto téměř 70tis.km je furt puvodní ale je fakt že každé dva roky rozeberu a promaznu přepákování a nic nevrže :shock:

_________________
MEMENTO MORI


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Máj 2013, 20:46

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Je to tak, že tlmič v BT vydrží dlho, pokial netečie s neho olej, je OK. Inak s tým prepákovaním je to podobne, ked si to nepremažete tak vám to dlho nevydrží. Ja som to robil cez zimu, komlet rozobraté, stare mazivo som vybral a natlačil nove. tip: použiť mazivo MOL ALUBIA AK 00 EP. :) :lol:


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Máj 2013, 07:22

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
Jak jsem psal, motorku jsem koupil ted v breznu, takze spis resim historii. Nevsim sem si ze by z tlumice tekl olej, takze spis premejslim jestli sem koupil stocenej kus kterej ma nalitano mnohem vic nez bylo udavano, nebo me zkousej ocurat v servisu (puvodni bych mel po vymene dostat, takze mi to prijde nepravdepodobny), nebo mam proste jenom smulu na kus :/ Kazdopadne diky za tipy :)


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Máj 2013, 20:23

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
Za prvé- ak je stočená, dá sa to spozorovať na druhej motorke podla KM a celkoveho stavu porovnaním. Za druhé- niektore servisy sú bohužial také že ťa chcú len ošúpať s peňazí, hlavne ak vidno že sa moc majiteľ do moto nevyzná. Za tretie- ak by tlmič tiekol, viem ti ho zrepasovať :wink:


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 07:31

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
jojobulldog píše:
Za prvé- ak je stočená, dá sa to spozorovať na druhej motorke podla KM a celkoveho stavu porovnaním. Za druhé- niektore servisy sú bohužial také že ťa chcú len ošúpať s peňazí, hlavne ak vidno že sa moc majiteľ do moto nevyzná. Za tretie- ak by tlmič tiekol, viem ti ho zrepasovať :wink:


No ja bohuzel nemam s kym motorku porovnat, takze prd poznam. A podle vyjadreni servisu je ten tlumic poskozenej tak, ze pochybuju ze by se dal zrepasovat. Do konce tejdne by snad mel bejt vymenenej, tak sem pak muzu pro zajimavost dat fotky.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 10:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Zewlaak : i kdybys měl stočený tachometr, kolik to může mít najeto ? Mám přes 60 tisíc, tady na fóru určitě nejsem sám s takovou cifrou a o defektu tlumiče jsem tu neslyšel, neobjevil se ani v kompletní rozborce Bulldoga po 100.000km. Takže buď vadný díl, nebo si to předchozí majitel spletl s endurem ...

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 10:46

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
cafe-racer: No kolik to ma se muzu bohuzel jenom domejslet :/ Kazdopadne vcera odpoledne sem jeste jednou volal do servisu a bylo mi receno, ze ten tlumic je v takovym stavu, ze by takhle nemoh vypadat ani po 100t km. Ze je tam i nejaky mechanicky poskozeni a vypada to, ze se v tom uz nekdo hrabal. Je to dotazeny s Italie a koupeny v bazaru kterej si zaklada na tom, ze taha "vonavky" a ma pomerne dobrou povest, nicmene podle tohodle to vypada na to co pises... ze s tim jezdilo nejaky prase a ja si toho bohuzel vsimnul az pri jizde se spolujezdcem.
Az budu mit nejaky vyjadreni od servisu, tak se schvalne obratim na prodejce a uvidim jak se k tomu postavi.


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 16:23

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
cafe-racer píše:
Zewlaak : i kdybys měl stočený tachometr, kolik to může mít najeto ? Mám přes 60 tisíc, tady na fóru určitě nejsem sám s takovou cifrou a o defektu tlumiče jsem tu neslyšel, neobjevil se ani v kompletní rozborce Bulldoga po 100.000km. Takže buď vadný díl, nebo si to předchozí majitel spletl s endurem ...
nějaký odkaz na rozborku? Nebo jsi se doma nudil? :-D


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 18:53
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Jujing : opravuju se, žádnou rozborku na 100.000km nemám, vůbec netuším odkud jsem to vzal.

Jediné co mi prošlo rukama je "dlouhodobý" test 35.000 km a informace o najeté stovce z německého fóra, blbě jsem si to spojil dohromady a ještě si něco přidal ;-)
Pardon za dezinformaci.


jujing
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Máj 2013, 19:04

Registrovaný: 25 Mar 2012, 19:06
Príspevky: 86
Bydlisko: Příbram

Offline
cafe-racer píše:
Jujing : opravuju se, žádnou rozborku na 100.000km nemám, vůbec netuším odkud jsem to vzal.

Jediné co mi prošlo rukama je "dlouhodobý" test 35.000 km a informace o najeté stovce z německého fóra, blbě jsem si to spojil dohromady a ještě si něco přidal ;-)
Pardon za dezinformaci.
v pohodě :) jen jsem se těšil na rozebrání motorky ve stylu německého AutoBildu jak tam vždycky po 100tis km rozeberou auto do šroubku :D :D


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 28 Máj 2013, 18:48

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
Tak sem si byl minulej tejden vyzvednout motorku v servisu a k mymu prekvapeni sem se dozvedel ze muj tel. rozhovor (viz. uplne znicenej tlumic) s nima udajne vubec neprobehnul a jako na potvoru tam ten kolega co sem s nim mluvil nahodou nebyl...
Tlumic byl prej orezlej a asi je i neco vevnitr, protoze to nejspis nekde dlouho stalo...bla bla bla...
Nastesti aspon prodejce se zachoval relativne fer a poslal dle dohody pulku castky za novej tlumic.
Takze toliko moje uzasna zkusenost se servisem kde me uz neuvidej.
Jeste jednou dekuju za vase pripominky :)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Máj 2013, 15:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Co to bylo za servis ?


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 29 Máj 2013, 16:39

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
cafe-racer píše:
Co to bylo za servis ?

Ymoto v Praze ve Vrbovce...


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.