Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 14:08


BT 1100 pro začátečníka s jízdou na moto?  
ANO 84% 26  84% 
NE 16% 5  16% 
Celkom hlasov : 31

Moderátor: Moderátor
Autor Správa
sunrun
Poslať  Predmet príspevku: BULLDOG pro zelenáče  |  Napísal: 22 Júl 2013, 14:38

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
Ahoj Psovodi,
abych se představil... je mi 27 roků a právě jsem dodělal papíry na moto. Bulldoček byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodl je udělat :) , nicméně jsem trochu nejistý, zda je tato nádherná motka vhodná i pro nezkušené motorkáře...
Měřím cca. 178 cm, vážím 76 kg. Autoškolu jsem projezdil na GSX 750 Inazumě (mimochodem taky nádherný stroj). Provoz pro mě není žádný problém, jezdím všemi možnými auty (i dodávky), sám mám šestivál 2.5 od Fordu. Takže trochu vím jak jezdit s výkonem pod prdelí (i když se 4ma kolama). Motorku nechci na trhání asfaltu. Chci jezdit stylem pohodička, jazz.
Z čeho mám "strach" je váha BTčka, i když na druhou stranu si myslím, že ovládání motorky musí být zvládnuté především v hlavě, protože si myslím, že je jedno jestli se peru s motorkou, která má 180 nebo 250 kg...prostě mít zkušenosti a přehled. Ani s jednou z těchto hmotností toho moc nenavzpírám :D Jízda samotná už tyhle rozdíly přece jen smaže...
Nechci kupovat něco co bych pak zase prodal pod cenou a co by mě nenaplňovalo... Co myslíte? A díky :!:



Reklama


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Júl 2013, 15:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Ahoj,
jdeš na to ze špatný strany - bulldog toho výkonu "pod prdelí" zase tolik nemá (i když fordí V6 by pro něj byl snadným soustem 8)), v běžným silničním provozu na silnicích I. nebo II. třídy při svižnější jízdě už moc rezerv nezbývá.
V hlasování jsem dal "ANO" protože má perfektní brzdy a přívětivý motor, který tě jen tak nepošle do smyku když zavřeš nebo otevřeš plyn.
Na pohodičku/jazz se bulldog hodí, otázkou je zda by nějaká obratnější šestistovka typu ER-6 neudělal za míň peněz víc muziky. Bulldog totiž vzhledem a obsahem slibuje něco trochu jinýho, než motor skutečně nabízí.
Váha je znát jen při manipulaci na místě nebo v malých rychlostech

Mám ho už 6 let a jinou motorku nesháním - není důvod ...


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Júl 2013, 16:22

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
Díky! Na to jsem se chtěl taky zeptat, jak se BT chová, když pustím plyn, jestli se nekouše a tak. Přece jen jsem toho o kousání dvouválců načetl dost, ale z vlastní zkušeností už vím, že na netu mejí lidi rádi ve zvyku přehánět. Hlavně ti co toho vlastně moc neví :D
Samozřejmě nechci nijak "prckat", ale zase taky nechci řešit za kolik sekund mi to dá 100 km/h a dělat na něm blbostě... :roll:


Arachnid25
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Júl 2013, 20:44
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Feb 2012, 10:50
Príspevky: 190
Bydlisko: Markvartice (okr. Děčín), ČR

Offline
Ahoj. Já si Bulldu pořídil po deseti letech neježdění od autoškoly a nelituju. Dlouho jsem vybíral a nakonec jsem "HO" našel. Dotěď splňuje všechno, co jsem od motorky chtěl. Nejvíc mě to vždycky táhlo k chopperům a velkým "véčkům", no a když mi kamarád doporučil Bulldu, měl jsem jasno. Teď s odstupem času po roce ježdění můžu napsat jediný - pořád mě dost baví. Není to sice žádnej velkej trhač asfaltu co se rychlosti týče, ale baví mě, že na něho naložím svojí milovanou polovičku, přihodim bagáž a na pohodu dojedu třeba na konec světa :lol: Prostě pokud se Ti Bullda líbí, neváhej - odmění se Ti za to klidnou povahou, která není záludná a rozhodně nekouše :wink: Je jich na silnicích vidět poměrně málo, a tak si pořád užívám i uznalý pokyvování hlavou od zarytejch chopperáků (dokonce i Harleyářů) - no prostě není nad ten krásnej zvuk z laďáků a zátah od spodu... Takže to zkrátím - za mě dávám ANO :thumbup:


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 06:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Mam ho patym rokem a rozhodne nemam potrebu neco menit.
Jestli chces motorku do pohody....dobra volba.


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 06:56

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
Mám Bulldoga už 8 let a považuju ho za ideální moto pro příznivce pohodové jízdy bez hoblování sliderů v zatáčkách s kýblem adrenalinu v krvi. Dá se na něm v klidu cestovat i ve dvou i na dovolenou. Pro začátečníky bych ale radši doporučil menší moto jako CB 500 nebo ER5 a po roku lze klidně přesednout na BT - hlavně pro ty s kratšíma nohama :wink2:


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 10:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Zdenek Marciniszyn píše:
Mám Bulldoga už 8 let a považuju ho za ideální moto pro příznivce pohodové jízdy bez hoblování sliderů v zatáčkách s kýblem adrenalinu v krvi. Dá se na něm v klidu cestovat i ve dvou i na dovolenou. Pro začátečníky bych ale radši doporučil menší moto jako CB 500 nebo ER5 a po roku lze klidně přesednout na BT - hlavně pro ty s kratšíma nohama :wink2:

Souhlasím se Zdeňkem. Váhu Bulldoga a výšku sedla nemám problém zvládnout ani při mých 173cm, ale určitě to chce zkušenosti. Za ty roky, co jezdím jsem se svezl na spoustě velkých a těžkých motorek, přesto i dnes na některé usedám s opatrností a respektem (např. Valkyrie). Pro Tebe na začátek doporučuji Hondu REVERE. Je to taky naháč s véčkem a kardanem, takže si vyzkoušíš chování takového stroje i s reakcí kardanu. Je to ježdění hodně podobné Bulldogovi, ale vše je "v menším". Sám jsem ji 4 roky měl a pokud vybereš dobrý kousek, mohu jen doporučit. Dá se koupit za dobré peníze v solidním stavu. Navíc je velmi spolehlivá s nízkými provozními i servisními náklady (stejný motor dávala Honda do Transalpa a Shadow 600). Takže jako příprava na Bulldoga (pokud do něho nepůjdeš rovnou) z mého pohledu ideální.


Geoo
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 11:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Júl 2013, 17:17
Príspevky: 81
Bydlisko: Vysočina

Offline
Arachnid25 píše:
Ahoj. Já si Bulldu pořídil po deseti letech neježdění od autoškoly a nelituju. Dlouho jsem vybíral a nakonec jsem "HO" našel. Dotěď splňuje všechno, co jsem od motorky chtěl. Nejvíc mě to vždycky táhlo k chopperům a velkým "véčkům", no a když mi kamarád doporučil Bulldu, měl jsem jasno. Teď s odstupem času po roce ježdění můžu napsat jediný - pořád mě dost baví. Není to sice žádnej velkej trhač asfaltu co se rychlosti týče, ale baví mě, že na něho naložím svojí milovanou polovičku, přihodim bagáž a na pohodu dojedu třeba na konec světa :lol: Prostě pokud se Ti Bullda líbí, neváhej - odmění se Ti za to klidnou povahou, která není záludná a rozhodně nekouše :wink: Je jich na silnicích vidět poměrně málo, a tak si pořád užívám i uznalý pokyvování hlavou od zarytejch chopperáků (dokonce i Harleyářů) - no prostě není nad ten krásnej zvuk z laďáků a zátah od spodu... Takže to zkrátím - za mě dávám ANO :thumbup:


Chtěl jsem něco moudrého napsat ale tyto věty jsou i moje věty. Jen jsem si ho nepořídil po 10 letech ale jinak každé slovo sedí. Za mě dávám ano.


Muffin_man
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 12:41

Registrovaný: 17 Feb 2013, 13:42
Príspevky: 21

Offline
Zdar,

kupoval jsem Bulldoka jako první mašinu, cca půl roku po absolvování autoškoly a nemůžu si stěžovat. Na naučení super, skvěle ovladatelná motorka co odpustí nejedno řidičovo zaváhání, hodně krouťáku od nízkých otáček, žádnej extra výkon - prostě chopper pro mladýho hubeňoura jako jsem já (28 roků, 180cm, 80 kg). Chybu určitě neuděláš, otázka je, jestli tě to starý Včko bude bavit - jede tak do 150ti a pak mu prostě dochází dech - mně to třeba vyhovuje, ale každej jsme jinej že jo.

Váha je cítit jen při manipulaci na místě - při tvé výšce se budeš hlavně při couvání odstrkovat špičkama :) Jak se to rozjede, tak o té váze vůbec nevíš.

Jinak k tomu hoblování sliderů - byl jsem s buldokem v Brně na okruhu u Pepy Sršně na motoškode (což je mimochodem výborná akce - doporučuju) a i pro takovýho nooba jako jsem já není problém to klopit na hlásiče 8).


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 20:13
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Stejně jako Muffin, moje první moto ve 33 letech a spokojenost, tahle motorka má charakter, a je dobře zvládnutelná a čitelná. Takže za mě jo... :wink:

_________________
A.C.A.B.


remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 20:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Můj názor : je blbost srovnávat nějak váhu motorky a rozměry ( váhu ) svýho těla. Pokud má někdo třeba dlouhý nohy tak Buldu přepákuje ( a naopak ), ale když má 60kilo tak to absolutně nevadí ( anebo zase 150 :D )...rozumíme si ?
Sunrun má trochu nevýhodu, že nezačal na Pionýru atd.... Měl by vyzkoušet, alespoň trochu nějaký jiný stroje ( a že jich dneska je ! ). Mě kdysi bralo enduro a vrátit se do terénu by mě nedělalo problém. :wink:
Buldog je ale srdeční záležitost, myslím že to tady máme všichni stejný : kulatý světlo, dva výfuky a kardan :thumbup2:
remote


ferro
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 21:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15 Aug 2011, 09:29
Príspevky: 114
Bydlisko: Snina, SR

Offline
Ahoj.
Ja som najprv kúpil buldu a až potom som urobil vodičák na veľkú motku. A to budem mať 48... Jazdím na ňom druhým rokom. K motorkám som sa vrátil až po rokoch, kym v mladosti som jazdil len to, čo sa v ČSSR vyrábalo. Mám 172 cm a mám ho trochu zniženého. Nedám naň dopustiť. Poriadná motka musí byť big twin a dva laufy.. Ak ho budeš rešpektovať, tak ťa nepohryzie, podľa mňa ÁNO.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Júl 2013, 22:17
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
od 15 som jazdil pinčla - Jawa 20 - asi 5 rokov.... potom snáď 25 rokov pauza... ale duša ťahala k motke.... skúšal som chopre - wildstar bol krásny, aj výkon a zvuk sedel, ale zistil som, že pre mňa je neohrabaný, ťarbavý.... potom štvorvalec 600 - totálne bez pocitov...
a potom ma kamarát posadil na svojho Bulldoga... a za pol hodiny som vedel, že to je ono... a ostal som pri tomto presvedčení doteraz....
takźe zhrnuté - po malom pinčli a 25 rokoch nejazdenia priśiel Bulldog - a zvládol som ho v pohode... chcelo to prísť na to, ako s ním manipulovat na mieste.... jazda nerobila problém... samozrejme, mal som rešpekt.
Nie som iste ostrý jazdec, ale ani celkom plazivý typ... pre mňa ten výkon plne postačuje... takźe za mňa ANO


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2013, 00:03

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
Ja mam 178cm a 68 kilo a je to vpohode. Dokazem sa s nim vpohode preplietat premavkou
Ked spolujazdec zacne vystupovat bez toho aby som daval pozor tak ho dokazem vpohode zachytit aby nepleskol o zem aj ked je uz skoro polozeny a spolujazdec sa vala na zemi :)
Sice ma 250 kilo ale to tazisko je dost nizko takze ta vaha sa az tak neprejavi.
Jedine co je trochu problem je tlacit ho napr ked parkujes na trave alebo maksej zemi a musis vycuvat...tam uz tu vahu citit

Inak som tiez predtym jazdil len na Jawe 50 ked som bol maly chlapec a inu motorku som nemal. Da sa na tom jazdit aj kludne aj sa da na tom vyblbnut.


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2013, 05:46

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
Chlapi díky moc za podporu :twisted: vzhled, zvuk a vlastně celkově mi tahle motorka prostě učarovala... Ale asi přece jen zkusím do startu něco lehčího, přece jen bych nerad Buldu někde vyklopil. Radši asi koupím něco za pár šupů, vyzkouším co a jak (přece jen...v autoškole se toho moc nenaučím), určitě i párkrát spadnu a až pak bych konečně vzal Buldu... Uvažuju o XJ 600, SV 650, ... Co myslíte? Kdo to má vydržet.. :) :cry:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.