Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:40


BT 1100 pro začátečníka s jízdou na moto?  
ANO 84% 26  84% 
NE 16% 5  16% 
Celkom hlasov : 31

Moderátor: Moderátor
Autor Správa
sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2013, 05:49

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
ferro píše:
Ahoj.
Ja som najprv kúpil buldu a až potom som urobil vodičák na veľkú motku. A to budem mať 48... Jazdím na ňom druhým rokom. K motorkám som sa vrátil až po rokoch, kym v mladosti som jazdil len to, čo sa v ČSSR vyrábalo. Mám 172 cm a mám ho trochu zniženého. Nedám naň dopustiť. Poriadná motka musí byť big twin a dva laufy.. Ak ho budeš rešpektovať, tak ťa nepohryzie, podľa mňa ÁNO.


Takhle jsem to taky chtěl udělat, ale po první jízdě můj respekt vůči motorkám přece jen vyrostl do velkých rozměrů :shock: :D Jezdil jsem na Inazumě GSX 750 + min. 100 kg učitel, tak si myslím, že ta váha tam byla ještě vyšší, než 250 kg BTčka :D :D



Reklama


Jethro53
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2013, 17:31

Registrovaný: 24 Máj 2010, 16:41
Príspevky: 129

Offline
Ahoj, já jsem si splnil po 50 sen a koupil jsem si Jawa 90 cross, pak Honda Vigor 650, pak CBF 500. Tam jsem se trošku naučil. Bulldog není motorka na učení, do Buldy musíš zblbnout a chodit ji každý večer obdivovat do garáže, třeba když tě tvoje půlka naštve. Je to úžasná motorka, ale musíš přesně vědět co od ní čekáš. Pak si ji kup. Ahoj.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 24 Júl 2013, 19:23

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
sunrun píše:
Chlapi díky moc za podporu :twisted: vzhled, zvuk a vlastně celkově mi tahle motorka prostě učarovala... Ale asi přece jen zkusím do startu něco lehčího, přece jen bych nerad Buldu někde vyklopil. Radši asi koupím něco za pár šupů, vyzkouším co a jak (přece jen...v autoškole se toho moc nenaučím), určitě i párkrát spadnu a až pak bych konečně vzal Buldu... Uvažuju o XJ 600, SV 650, ... Co myslíte? Kdo to má vydržet.. :) :cry:


No určitě :D Za tenhle postoj máš u mě palec nahoru :thumbup3: Nikam nespěchej,zdraví máš jen jedno,nejdřív se opráskej na něčem slabším,potom sedni na těžší stroj.Já měl řidičák už na základní škole,od té doby bez přestání jezdím,50 - 175 - 350 - 500 - 750 - 1100.Hafušu jsem si koupil jako vysněný stroj k padesátinám a v žádném případě bych neměnil :thumbup2: Takže jak vidíš,užívat se dá i v pozdějším věku,nic Ti neuteče ...


GumaJ
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 24 Júl 2013, 21:24
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Feb 2009, 10:47
Príspevky: 294
Bydlisko: Praha 8

Offline
Zdar,jo,každej má svůj názor.
Papíry na velkou motorku jsem dělal ve dvaceti,a když jsem konečně dospěl ve 38,k tomu že si koupím mašinu,po dlouhém licitování,dokonce jsem psal mail Markovi Hrodkovi,kterej testoval Bulldoga pro Motorkáře.cz,volbu mi schválil,jsem se rozhodl pro pesana.Je to vlastně moje první mašina,za ty čtyři roky jsem na něm nalítal 45tisíc a jsem absolutně nadšenej,spokojenej.Letos jsem začal jezdit ve dvou,a taky to stojí za to!
Podle mě ,je to všechno v hlavě!Ale to jsi již zmínil.
Nebál bych se toho,je to parádní stroj,i když podle některých si ho právě já příliš nehýčkám. :lol: Radši se na něm proháním! :thumbup2: :army:

_________________
Obrázok


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2013, 06:40
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
....a ja bych jeste dodal jednu vec
....mam spoustu znamejch,co jim proslo rukama spoustu motorek a válí se na zemi dost casto.
Proste kdyz ma v hlave nekdo nasrano,tak mu nepomuze ani to.....ze vyzkousi jezdeni od pincka po hayabusu. Kazda moto se ridi hlavne hlavou a ne heftem.....a kdo to dela opacne.....vysype se i na babette ....tod muj nazor.


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 25 Júl 2013, 19:43
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Mirek1 píše:
....a ja bych jeste dodal jednu vec
....mam spoustu znamejch,co jim proslo rukama spoustu motorek a válí se na zemi dost casto.
Proste kdyz ma v hlave nekdo nasrano,tak mu nepomuze ani to.....ze vyzkousi jezdeni od pincka po hayabusu. Kazda moto se ridi hlavne hlavou a ne heftem.....a kdo to dela opacne.....vysype se i na babette ....tod muj nazor.

Pravdu máš...

_________________
A.C.A.B.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 25 Júl 2013, 20:14

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Mirek1 píše:
....a ja bych jeste dodal jednu vec
....mam spoustu znamejch,co jim proslo rukama spoustu motorek a válí se na zemi dost casto.
Proste kdyz ma v hlave nekdo nasrano,tak mu nepomuze ani to.....ze vyzkousi jezdeni od pincka po hayabusu. Kazda moto se ridi hlavne hlavou a ne heftem.....a kdo to dela opacne.....vysype se i na babette ....tod muj nazor.


Máš samozřejmě pravdu,ale postupné zvykání na těžší a silnější stroj by tu mělo být ... možná proto každý druhý Buldu záhy opouští a hledá silnější a rychlejší stroj a tím i rychlejší cestu do špitálu ... nejlíp to napsal Jirka - pro některé z náš není Bulda jenom pár splašených trubek,ale cítíme k němu cosi víc než jen ke hromadě kovu ... :oops:


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2013, 11:12

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
J, máte abs. pravdu. Řízení je !především! o hlavě. Sám jsem se o tom přesvědčil, když jsem jako zelenáč s ještě mokrým řidičákem na auto skončil s CRXkem pod kamionem. Myslel jsem, jak to auto nedrží v zatáčkách, a tak... no prostě magor...:roll: :oops:
Vůbec mě nelákají ty vysavače, co jezdí jen v otáčkově závratných výšinách... nelákají a zadruhé mě i docela děsí to řídit :shock: :)

Nejlepší by bylo Buldu vyzkoušet, jak dalece nebo blízko jsem od ovládnutí tohoto stroje, ale přece jen mám docela strach z trapasu :oops: vzhledem k mým zkušenostem... :( Ale stejně tím budu muset projít. Pořád přemýšlím nad tím, jestli jít do buldy a učit se na něm (tohle chce "srdce"), nebo koupit nějakou levnotu, trochu se vyjezdit a až pak koupit buldu (tohle chce zase "rozum" + do toho trochu kecá i šrajtofle :D ) ...


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2013, 12:11

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
Ještě mě napadlo... máte nějaké podněty ze strany spolujezdců? Přece jen bych chtěl pak jezdit delší trasy i ve dvou...


zewlaak
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2013, 12:28

Registrovaný: 20 Máj 2013, 16:07
Príspevky: 19

Offline
Tak taky prispeju. Ja ho koupil ted v breznu s tim, ze ridicak sem si delal vloni v lete a v zivote sem na zadny motorce nesedel :) Zatim mam nalitano cca 3,5t a bez vetsich problemu. Akorat jednou sem s nim ve dvou svihnul o zem pri otaceni z kopce, kdy sem s otocenejma riditkama neopatrne sahnul na predni brzdu :( Clovek si musi zvyknout na tu vahu, kterou ale cejtis jenom pri manipulaci na miste. Jakmile se s tim rozjedes, tak je to (aspon pro me) krasne ovladatelna a hodna motorka. Co se tyce jizdy ve dvou (pro me 90% pripadu), tak nepoznas moc rozdil. Akorat pritelkyne si obcas stezuje ze ji vzadu boli zadnice :)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Júl 2013, 12:48
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Můj dvorní spolujezdec si přechod z J350 na Bulldoga pochvalovala. Na zadním sedadle BT procestovala minimálně 30tis km (s tím, že se neopírala o zadní kufr) a vypadá celkem normálně :)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Júl 2013, 09:22

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
zewlaak píše:
Tak taky prispeju. Ja ho koupil ted v breznu s tim, ze ridicak sem si delal vloni v lete a v zivote sem na zadny motorce nesedel :) Zatim mam nalitano cca 3,5t a bez vetsich problemu. Akorat jednou sem s nim ve dvou svihnul o zem pri otaceni z kopce, kdy sem s otocenejma riditkama neopatrne sahnul na predni brzdu :( Clovek si musi zvyknout na tu vahu, kterou ale cejtis jenom pri manipulaci na miste. Jakmile se s tim rozjedes, tak je to (aspon pro me) krasne ovladatelna a hodna motorka. Co se tyce jizdy ve dvou (pro me 90% pripadu), tak nepoznas moc rozdil. Akorat pritelkyne si obcas stezuje ze ji vzadu boli zadnice :)


Víceméně můj případ :wink: Můžu se zeptat na tvoje prostorové a váhové proporce? Díky :)


sunrun
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Júl 2013, 09:26

Registrovaný: 22 Júl 2013, 13:58
Príspevky: 14

Offline
cafe-racer píše:
Můj dvorní spolujezdec si přechod z J350 na Bulldoga pochvalovala. Na zadním sedadle BT procestovala minimálně 30tis km (s tím, že se neopírala o zadní kufr) a vypadá celkem normálně :)


:D Moje je docela malá, i když se trochu kulatí :? Ono, chtěl bych jezdit na výlety kolem komína a hlavně dlouhé trasy. Ani ne tak na jeden zátah. Prostě třeba během dvou dnů dojet do vzdálenějších míst (Anglie, Norsko, Chorvatsko,...) a tak... to je můj sen... :oops: :D


Pjotr
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Júl 2013, 10:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Mar 2009, 18:40
Príspevky: 482
Bydlisko: podkrkonoší

Offline
sunrun píše:
:D Moje je docela malá, i když se trochu kulatí :? Ono, chtěl bych jezdit na výlety kolem komína a hlavně dlouhé trasy. Ani ne tak na jeden zátah. Prostě třeba během dvou dnů dojet do vzdálenějších míst (Anglie, Norsko, Chorvatsko,...) a tak... to je můj sen... :oops: :D


Pokud jsi si jistej, že chceš na motorce jezdit takové štreky, koukni po něčem, co má kapoty a můžeš s tím jet na dálnici víc než 120km/h. Ono přejíždět Německo touto rychlostí je opruz. Bulldog sice taky jede bez problémů 150 stabilně, ale celý den to nevydržíš. Moc fouká. Pokaždé, když mě předjížděl nějakej Varan, nebo GeeSo ve 180, tak jsem jen záviděl.
Nicméně, pokud jsi vybral Bulldoga srdcem, na cestování je fajn a pohodlný (krom té rychlosti). Může pomoc vyšší plexi, ale chce to vyzkoušet.


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Júl 2013, 10:08
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Chorvatsko snad jo i za den
......ale anglie a norsko za dva dny na bt.....nevim nevim.
Jsme jeli z italie z Caorle nejakech 780 km start rano v 10 a prijezd 19:30 ....a to prestavky jen na tankovani a vesmes dalnice......no mel jsem toho tak tak


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 7 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.