Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 12:30


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
miki
Poslať  Predmet príspevku: Expedice Rumunsko 2011  |  Napísal: 02 Mar 2011, 23:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Po dohodě s kamarádem Honzou letos určitě uděláme Rumunsko-žádné enduro vložky,pouze asfalt.Rámcově a velmi předběžně Uničov-Lučenec(termály)- Alesd,Bihor,Rumunsko-Svatá Helena,Banát,Rumunsko-a možná přes Srbsko domů,5-8 dní.Noclehy dle domluvy v pensionech nebo stany,možná i kombinovaně.Zatím jsme 3 motky aspoň 3 hledáme.Mělo by to být asi 2 500 km.
Pokud má někdo zájem tak se v průběhu března ozvěte abychom domluvily podrobnosti. 602 115 909 Miki :twisted:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...



Reklama


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Mar 2011, 22:35
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Miki ty jdeš fakt do toho? No ty jsi teda dobré ... :wink:. Máš v plánu i tu Českou vesnici? Nevím jak se jmenuje. Jinak Rumunsko mám najetý a je tam fakt super.

Chtělo by to ale trochu více info:

-Kdy plánujete alespoň rámcově termín? Jaký měsíc?
-Ty 3 motorky co už jedou jsou ve dvojku, nebo je to braný jen jako pánská jízda?
-Co mají kámoši za motorky? Jde mi o to, že když to nebudou enduro vložky, tak aby to na druhou stranu nebyly třeba zase nějaký čoproidní vložky 70 km/hod. rychlostí? Ale jak tě znám, tak asi ne. Normálka jízda?
-Kam až to chcete v RO protáhnout? Moře?
-Hoď sem prosím tě přibližnou mapu. Ty tvoje počeštěný údaje jsou na prd.


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Mar 2011, 23:13
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
rumunsko som jazdil 2 roku každý mesiac minimálne na týźdeň, niektoré oblasti mám celkom obehané, aj keď na aute.
Ouklende, v rumunsku si vložky s rýchlosťou 70km/hod uźijeś až až. Nie źe by boli zlé cesty, ale tam, kde sú dobré sú plné väčśinou v oboch smeroch a tam kde nie sú dobré, tam by som neśiel rýchlejśie ani na aute.

viac krát sa mi stalo, že som vychádzal na priemernú rýchlosť okolo 50-60km/hod.

dotaz - prečo idete len na banát, keď uź tam budete? oblasť od Klužu dole smerom na Braśov, odtiaľ smerom na sibiu cez fogaraśské hory je rozprávková. Oproti tomu oblasť Temešváru je taká nezáźivná. Ale, samozrejme, mysllím to v dobrom, cestu si robíte vy


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Mar 2011, 13:27
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
O to nejde. Je jasný, že jsou tam cesty a cesty. Asi jako u nás. Po hlavní mezinárodní trase Deva - Sibiu - Pitesti se dá jet úplně v pohodě podle předpisů a kdo ci troufne, tak i rychlejic. Asfalt lepší než u nás, tím myslím v ČR a krajina nádherná. Problém je tu akorát obrovské množství kamiónů. Jde mi o to, jak je ta parta stavěná. Na jakou jízdu. Jestli to budou brát jako závod a budou to hnát s nějakýma supersportama jako o život, nebo pojedou na čopru 70 a tu mezinárodní silnici kde se dá jet i 140 tím pádem zablokují (nechtěl bych být smetenej poblázněným Turkem v rozrachoceným kamiónu) a nebo pojedou normálně, jak se bude dát, vzhledem k dopravní situaci a vzhledem ke stavu vozovky. Myslím, že je to celkem podstatná záležitost se na takovou dálku domluvit na způsobu jízdy, aby z toho jeden nebyl znechucenej, že se jede pomalu a druhej zase naopak, že se jede rychle.
S Mikim jsme si na všech vyjížďkách rozuměli a jeho styl jízdy mi sedí 100% (se směrem jízdy je to už trošku horší - chacha :-):-) ), tak jestli se pojede "normálně", jak jsem psal, tak by to mohl být super výlet. :-)


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 04 Mar 2011, 19:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Beru od vás připomínky jako náměty a příští týden se do toho dám a upřesním to trochu víc,klidně sem dejte něco jako Peter -toto jsem právě čekal že mi poradíte,já tam neznám nic. :cry: Rychlost cestovatelská 100-120,termín asi mezi 1.-10. 7. (jsou tam dva dny svátků) Tím by pro mně padal Transpublik :crying: Toto je však smysluplnější. :D :D :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Mar 2011, 09:59
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Aha. Tak to já ti sem dám mapu úseku, který by rozhodně stál za to.
Já mám najetou tuto trasu a je absolutně v pohodě, nádherná a asfalt lepši než u nás ... Zastávka mimo jiné v AREFU, kde se nachází pravý Draculův hrad. Možno i zajet do turisticky propagovaného Draculova hradu Bran u Brašova. Vše je v malebných Transylvánských Alpách. Ve směs se jede civilizovanými úseky s řadou penziónů a hotelů. Jak je to s kempy pro stan, by se muselo zjistit. Touhle trasou jezdím já a zvládnu ji v pohodě bez mapy nebo GPS a musím říct, že je podle mě pro motorku naprosto ideální. Úsek Oradea - Arad moc nejezdím, protože může být v horším stavu, ale stejně se většinou jede samými serpentýnami a lesem, takže v klídečku.
Jo a do mapy jsem dal i Maďarský Miskolc na ty termální jeskyně.

http://goo.gl/PNBGw


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 05 Mar 2011, 20:45
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
trasa je fajn, nešiel som len po C7 - transfagaras - llebo keď sme tam na jeseň došli, bolo už neskoršie popoludnie a domáci uź neodporúčali cestu - hmly a primŕzajúca cesta.

pokiaľ budete v Brane - určite odporúčam - je to sidlo Vlada Tepesa - neskôr premenovaného na Draculu. Bolo to sídlo jeho rodićov, sám sa tam narodil... V neskoršóm období - až do druhej svetovej vojny aj sídlo Rumunskej cisárovnej
pár fotiek mám tu:

http://www.facebook.com/album.php?id=1655955277&aid=78352

Na mape je zdupľovaná trasa ARAD - Sibiu. cestou naspäť by som zo Sibiu šibol hore na Turdu alebo Cluj a odtiaĺ do Oradei. Cestou dalej na sever je pekné miesto na bnovu síl - termálne kúpalisko Hajduszoboszló


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Mar 2011, 16:04
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Peter BT píše:
...
Na mape je zdupľovaná trasa ARAD - Sibiu. cestou naspäť by som zo Sibiu šibol hore na Turdu alebo Cluj a odtiaĺ do Oradei. Cestou dalej na sever je pekné miesto na bnovu síl - termálne kúpalisko Hajduszoboszló


jj. to je pravda, že ta cesta zpět je stejná. vzít to na ten Cuj nebo Turdu je dobrý nápad. :thumbup3:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Mar 2011, 20:19
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Dnes jsme s Mikim rozebírali různé možnosti a varianty Rumunské expedice a tak sem dávám upravenou zatím poslední variantu trasy Rumunsko:
http://goo.gl/B9led

Předběžná a rámcová osnova expedice by zatím mohla vypadat takto:

1. nocleh Miskolc Maďarsko s návštěvou termálních lázní cca. 435 km
2. noclech České vesničky Oravita Rumunsko cca. 460 km
3. nocleh asi stejný. program na celý den: rybolov, koupání, veget atd.
4. nocleh ve vesničce Arefu v podhradí stejnojmenné zříceniny strašidelného a údajně pravého Draculova hradu cca. 470 km
5. návštěva turisticky propagovaného Draculova hradu Bran cca. 210 km nocleh někde za Targu Mures po cca. 400 km
6. nocleh po dojezdu do SK a návštěva nějakých termálů např. v Lučenci cca. 530 km
7. dojezd domů (Olomouc) cca. 380 km

Celkem cca. 2.670 Km


NaaR
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Mar 2011, 21:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 16:45
Príspevky: 760
Bydlisko: Skoro HK.

Offline
se z tech km poserete . v takovymhle rozsahu kazdej den..rozumny na vic dnu je vejit se do 300 aby ste z toho meli i neco jinyho nez bolavou prdel.

_________________
R.I.P.Rest In Pain


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 06 Mar 2011, 21:39
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
chlapci, 450km v rumunsku je fakt na celý deň, to nie je ako u nás. Hlavne cez týždeň. Berte to tak, źe dialnice tam nie sú a vśetko chodí kamiónmi - cesty - hlavné ťahy sú síce prevažne lepšie ako u nás, ale neuveriteľne plné. keď som potreboval rýchli presun - dával som ho na noc - neboli aspoň konské povozy
450km za deň je v Rumunsku priveľa - teda môj názor


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Mar 2011, 18:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Tak zatím je pevný termín a to 2.7-10.7.2011,ty km jsme přehodnotily a mělo by to být v průměru 300 denně.
Nemáte někdo tip na ubytování v okolí Rimavské Soboty?Tím myslím nějakou zajímavost za rozumnou cenu ať si užijeme ještě skoro doma :wink: Taky bych byl vděčný za nějakou zkušenost se Srbskem(tudy možná domů) :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Mar 2011, 21:55
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
miki píše:
.......,já tam neznám nic. :cry: Rychlost cestovatelská 100-120,termín asi mezi 1.-10. 7. (jsou tam dva dny svátků) ..... :D


ty to tam fakt nepoznáš.... cestovateľská rýchlosť 120 :thumbup2: :lol2: :lol2: :lol2:

nie , neber to zle, ale ja som dosahoval priemerné rýchlosti autom okolo 60, keď som robil dlhší presun. A plánoval som max 50 na hodinu, keď som mal niekam prísť. Jedine v noci sa darilo lepšie. Motorkami to bude možno trocha rýchlejšie, ľahšie sa predbieha, ale nonstop štrikovať medzi protiidúcimi autami a povozmi sa dlhodobo fakt nedá


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Mar 2011, 23:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
:D Peter ale já myslel jen max. rychlost dosahovaná :D ne průměrná,to bych musel jet sám abych neposlouchal blbý kecy kolik se jezdí v obci a jak to učím v autoškole :D

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 20 Mar 2011, 23:13
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
ale rozumiem, Miki, nemyslel som to v zlom, len keď som to čítal, som si spomenul na moje prvé cesty po rumunsku... nikam som to nestíhal, všade som meškal, bol som zvyknutý na rýchlosti u nás a tam to proste nešlo.
Napísal som to len kvôli plánovaniu denných kilometrových dávok :wink2:


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.