Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 16:03


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Apr 2013, 23:11
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
MichalBulldog píše:
Mě táhne teprve na 21 let, vážim necelých 70kg a nemyslím si že bych měl problém s ovladatelností, naopak jsem si ho ještě přizvedl a trandím na něm stejně jak na 125ccm, není to o váze ale spíš o znalosti co se týká techniky manipulace, jasný že do kopce se tlačit moc nedá a je jedno jestli má řidič 70 nebo 100kg , co bych doporučoval je mít alespoň trochu síli v rukou, jestli máš problém zvedat dvacetilirový kanystry tak je to nereálný tuhle motorku chtít. Co se týká řazení.... motorka jede na všechny rychlosti pěkně už od spodu otáček (1000ot. nebo 3000 je úplně jedno ) takže non problémo :D jinak taky bych byl rád za ženskou v týmu :))

Není mi jasné, kdy a jak jezdíš na 1000ot.. Já mám na 1100ot. nastavený volnoběh. S Bulldogem se dá rozumně zrychlovat s lehkým zápěstím od 2500ot., od 3000ot. za to můžeš pořádně zatáhnout. Když jedeš na pohodu, řadíš výš ve 4000ot., při "sportovnější" jízdě řadíš mezi 5000-5500ot.. O moc výš to nemá cenu vytáčet, motor pak už "vadne" Pod 2500ot.(možná 2200ot.) je to trápení nejen motoru, ale i převodů a kardanu. Ten při neustálých změnách zatížení v tomto jízdním režimu není "v záběru" a trpí nejvíce. Pro motor (i převody a sekundár) je mnohem horší dlouhodobé podtáčení na nízké otáčky, než krátkodobé přetočení, když to osolíš. To platí pro všechny motorky všeobecně, i když větší objemy zpravidla snášejí podtočení daleko hůř než objemy menší. Např. Intruder M1800R pod 2500ot. rampluje, jako by se měl rozpadnout. Naopak na starém Introši VS 800 se dalo jet po městě na 5-ku i 45km/h naprosto hladce. Když to zkusíš na velkoobjemovém Véčku, tak tě vycuká z trenek. :roll:
Pokud chceš jezdit vyloženě "na Bubláka", je lepší si pořídit choppera nebo cruissera. Ty jsou tomuto jíznímu stylu více přizpůsobeny. Před Bulldogem jsem měl Drag Stara 1000 Classic. Má stejný motor, ale ten je opravdu naladěn cca o 500ot. níž, takže se sním jezdí docela jinak než s Bulldou.
Tolik mé zkušenosti, někdo to může cítit úplně jinak. :wink:



Reklama


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 08:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
Takže ked idem na bulldogovi cez mesto 50 km najlepšie je mať zaradenú?


MichalBulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 11:57

Registrovaný: 03 Feb 2013, 19:51
Príspevky: 74
Bydlisko: Sádek u Příbrami

Offline
Tak já to myslel tak že ani když se to podtočí na volnoběh tak to nechcípne a né že se má motor podtáčet. Zase neni nikdo tak blbej aby jezdil na volnoběh když udělal řidičák


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 13:09

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
MichalBulldog píše:
Tak já to myslel tak že ani když se to podtočí na volnoběh tak to nechcípne a né že se má motor podtáčet. Zase neni nikdo tak blbej aby jezdil na volnoběh když udělal řidičák
:D :D :D :D sto bodov


Felix
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 15:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
MichalBulldog píše:
Tak já to myslel tak že ani když se to podtočí na volnoběh tak to nechcípne a né že se má motor podtáčet. Zase neni nikdo tak blbej aby jezdil na volnoběh když udělal řidičák

Michale, vůbec jsem neměl v úmyslu dělat z někoho blbce. Katte sbírá konkrétní informace a rady, aby co nejdříve dostala velký dvouvál "do ruky" a já jí moc fandím a oceňuji její odvahu. Ty jsi napsal, že je jedno, jestli jedeš na 1000 nebo 3000 ot., čímž jí tak akorát pleteš hlavu a proto jsem na to reagoval i když bylo pravděpodobné, že jsi to nemyslel doslova. Jezdím už třicet let a měl jsem to štěstí, že jsem se mohl svézt na spoustě motorek. A když můžu pomoct někomu, kdo začíná, udělám to rád.
Takže ještě jednou - nechtěl jsem do nikoho rýpat, od toho jsou tady na fóru jiní :wink2:. A jestli dorazíš na sraz, rád si s Tebou dám pivo.

To Katte:
Po městě se dá jezdit i na čtyřku (50-60 km/h), ale motor je už podtočený a cuká. Já jezdím po městě na trojku a za čtyři dám jen když se policie nedívá :oops:. Na to přijdeš velice rychle sama, držím Ti palce.


MichalBulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 16:35

Registrovaný: 03 Feb 2013, 19:51
Príspevky: 74
Bydlisko: Sádek u Příbrami

Offline
to já ani špatně neberu ani si nemyslím že by jsi do někoho rejpal. Tohle mi nevadí, taky nejsem vševěda a často si nechávám radit od zkušených. A na sraz se už těšim :)


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 20:10
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
To Katte:
Po městě se dá jezdit i na čtyřku (50-60 km/h), ale motor je už podtočený a cuká. Já jezdím po městě na trojku a za čtyři dám jen když se policie nedívá :oops:. Na to přijdeš velice rychle sama, držím Ti palce.[/quote]

Dakujem. Aj som si myslela ze na 3 v tedy je najlepsi zvuk. A uz sa kazde rano budim a tesim sa kedy sa povozim :-)


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 21:18
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
katte, taká otázka... autom jazdíš diesla alebo benziňák?
Ja som pred bulldočkom jazdil len diesla - a bulldoček sa správa podobne... nie je háklivý na otáčky, má veľký krúťák odspodu, veľa odpúšťa, nemá snahu zakapať... mne to pripadalo podobné, ako u diesla

a priamo tvoja otázka - jazdím podľa nálady - 3 alebo 4.. a keď na lenivo tak aj 5.. buldoček to zvládne všade, neboj

neboj sa toho, jazda ti iste pôjde... neviem, akej si postavy... problém možno bude trocha s váhou a výśkou - pri zastavovaní
Bulldočka medzi nami jazdila Makina - počas jazdy bola v pohode... a na križovatke to občas položila - ale bol po ruke vźdy Miki a pár ďalśích ochotných rúk a Makina fičala ďalej :-)

ale bolo by, myslím fajn, pred kúpou si aspoň sadnúť a odhadnúť, či pasuje... odkiaľ si?


Naposledy upravil Peter BT dňa 01 Máj 2013, 21:34, celkovo upravené 1


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 21:26
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
jaaaj, všetko odvolávam, veď si uź poriešila a maznáčik je doma :-)
veľa zdaru a dúfam, prídeš sa predviesť na zraz... budeš to mať kúsok :wink:

a zatiaľ by si sa ako novopečená chovateľka psíka mohla predstaviť v prísluśnej sekcii.....


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 01 Máj 2013, 22:30
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Peter BT píše:
jaaaj, všetko odvolávam, veď si uź poriešila a maznáčik je doma :-)
veľa zdaru a dúfam, prídeš sa predviesť na zraz... budeš to mať kúsok :wink:

a zatiaľ by si sa ako novopečená chovateľka psíka mohla predstaviť v prísluśnej sekcii.....


:thumbup2: :thumbup3:


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Máj 2013, 05:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
Peter BT píše:
jaaaj, všetko odvolávam, veď si uź poriešila a maznáčik je doma :-)
veľa zdaru a dúfam, prídeš sa predviesť na zraz... budeš to mať kúsok :wink:

a zatiaľ by si sa ako novopečená chovateľka psíka mohla predstaviť v prísluśnej sekcii.....


Jaj no ten zraz niekedy inokedy este nemám odvahu stíhat vase tempo a opustit mesto :) tak sa zabavte bezomna a dúfam že vám počasie bude priať :) a predstaviť sa predstavím čoskoro :)


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Máj 2013, 20:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
To si děláš prču že nepřijedeš :red: asi ti to dáme rozkazem nebo pro tebe přijedeme :wink: Vždyť je to až za měsíc :twisted:

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Máj 2013, 20:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
miki píše:
To si děláš prču že nepřijedeš :red: asi ti to dáme rozkazem nebo pro tebe přijedeme :wink: Vždyť je to až za měsíc :twisted:


A mesiac je ti dlha doba .... ved ten čas letí .... a sama si tam netrúfam .... ani som poriadne dátum nepozerala .... ani neviem ako to tam chodí ..... Nabudúce ked pozbieram viac skúseností, zručností a poposilujem ruky :D :D :D


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 02 Máj 2013, 21:53
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Katte píše:
A mesiac je ti dlha doba .... ved ten čas letí .... a sama si tam netrúfam .... ani som poriadne dátum nepozerala .... ani neviem ako to tam chodí ..... Nabudúce ked pozbieram viac skúseností, zručností a poposilujem ruky :D :D :D


Katte, chodí to tam na kolesách - väčśinou na dvoch, ja som to naposledy dal na štyroch (ale zas sme boli dvaja takźe priemer na osobu sedí :-) )
tempo - klídek, sú tam chlapci rýchlici ale sme tam aj pohoďáci, takźe to sa zvládne tiež..
a máś pravdu... je to za mesiac, takźe dovtedy to v pohode zvládneś, privykneš si na bulíka a budeś v pohode... Ozaj, priateľ nejazdí? ve´d by samozrejme šiel s tebou... duśevná podpora :wink2:


Katte
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Máj 2013, 06:09
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Apr 2013, 11:50
Príspevky: 80
Bydlisko: SVK - NMnV

Offline
Peter BT píše:
Katte, chodí to tam na kolesách - väčśinou na dvoch, ja som to naposledy dal na štyroch (ale zas sme boli dvaja takźe priemer na osobu sedí :-) )
tempo - klídek, sú tam chlapci rýchlici ale sme tam aj pohoďáci, takźe to sa zvládne tiež..
a máś pravdu... je to za mesiac, takźe dovtedy to v pohode zvládneś, privykneš si na bulíka a budeś v pohode... Ozaj, priateľ nejazdí? ve´d by samozrejme šiel s tebou... duśevná podpora :wink2:


Bohužial priatel (zatial) nejazdí. A na moto si ho neposadím (zatial) akurát tak by na aute mohol :D :D ale este ani oblečenie nemám :(


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.