Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 13:52


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Peter BT
Poslať  Predmet príspevku: Plexy Vario Touring od MRA  |  Napísal: 15 Nov 2008, 16:30
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Takže tu je pár foto plexy Vario touring od MRA na BT. Pre porovnanie som dal aj origo štít. Ako som očakával, na kráse to bulldogovi určite nepridalo, aj keď som to očakával horšie. Zatiaľ som na ňom prešiel len pár kilometrov, takže teraz len prvé pocity.

- Origo štít hádže vzduch na spodok hrudníka, takže vo výške prilby je už pomerne lineárne prúdenie, v mojej prilbe sa prejavuje zvukom na vyššej frekvencii, také menej výrazné pískanie. Viac krát sa mi ale stalo, že mi to narvalo hmyz pod helmu od brady, nepríjemná bola hlavne včela, ktorá si na mojej tvári aj uľavila a za chvíľu som bol celkom pekný fešák
- Nový štít hádže u mňa vzduch na hornú štvrtinu prilby, takže je tu iný hluk ako u nízkeho štítu, hlbší, trocha vybrujúci zvuk, ale zas pod prilbou je kľud, na hrudník žiadny tlak. Chcem ešte skúsiť vymeniť pohyblivú časť za druhý kus, vyšší o asi 5-8cm, to by malo prehodiť vzduch cez hlavu aj pri 150 a bol by pokoj.

význam vidím len pri dlhších túrach, alebo keď hrozí dážď, pri bežnom vybehnutí na jeden deň použijem asi štandardný štít. viac sa mi páči :)


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok



Reklama


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Nov 2008, 17:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
asi tak jak píšeš..............a cena :?:


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 15 Nov 2008, 17:47
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Mirek1 píše:
asi tak jak píšeš..............a cena :?:


asi 4500.- Sk, ak sa nemýlim


aiko
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Dec 2008, 18:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Okt 2008, 06:58
Príspevky: 43
Bydlisko: Suchohrad

Offline
Nazdar Peťo,

tak isto uvažujem nad kúpou vario štítu. Chcem sa ta opýtat ako si vysoký, lebo ja mám 194 a z toho tvojho popisu tohto štítu ti prúdiaci vzduch ide na hornú časť prilby. Neviem ako by to bolo u mna, lebo neviem koľko meriaš.

Ďakujem :)

Ciao

_________________
Čert nikdy nespí!


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Dec 2008, 21:18
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
aiko píše:
Nazdar Peťo,

tak isto uvažujem nad kúpou vario štítu. Chcem sa ta opýtat ako si vysoký, lebo ja mám 194 a z toho tvojho popisu tohto štítu ti prúdiaci vzduch ide na hornú časť prilby. Neviem ako by to bolo u mna, lebo neviem koľko meriaš.

Ďakujem :)

Ciao


nuž, ja mám len 182, takže ty by si to asi dostal rovno do helmy, takže neviem, či by to nebolo hlučnejšie ako origo
ale veď na stretnutí to prípadne vyskúšaš a rozhodneš sa


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Apr 2011, 19:14
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak jsem konečně šel do tohoto štítku. píšu konečně, protože dlouho jsem váhal a rozhodoval se, a teď musím říct, že jsem to měl udělat už dávno. nelituji. jasně. není to tak pěkný a Bulík ztrácí vzhled nakrčenýho psa, ale to pohodlí ... pro mě úleva veliká. větr už se mnou nehází, neobrací mi bundu a nenamáhá krční páteř. to vše se projevuje na momentálním zrychlením jízdy díky nevětrnému a odporovému pocitu až o cca. 20 až 30 km/hod. tím chci říct, že si tak jedu jako normálně a čučím na tachásek a na něm 150 km/hod. ani jsem to nezaregistroval. prostě nezvyk pohoda. musím si na to dát bacha ...

jinak takový můj poznatek. origo štítek je přišroubovaný 6ti černými umělohmotnými šroubky na křížák, který šly při povolování a zpětném utahování do háje, protože plexi bylo napružené a kladlo do úplného utažení celkem odpor. chvíli jsem dumal, jak to vyřešit a pak jsem šel do šroubkařského obchodu a koupil krásné stříbrno vzhledové šroubky na imbus, takže to vypadá ještě efektněji a utahování a povolování je úplně v pohodě i pomocí aku. za šroubky jsem dal celých 4,50 Kč a podložky jsem vysekl z umělohmotného kanystru od vody do ostřikovačů.

za mě spokojenost ...

Obrázok Obrázok Obrázok


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 06:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
.........ty jsi dal kolik za to?


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 08:04
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
plexi je podle mě dost drahé, takže jsem strávil hodně času hledáním, kde by se dalo pořídit nejlevnějc. bral bych i bazarové, ale nikde jsem nic nenašel.v německu se dá koupit kde tu do 110 € http://cgi.ebay.de/Vario-Touringscreen-MRA-Yamaha-BT-1100-Bulldog-rauch-/400207423931?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item5d2e38a9bb#ht_2010wt_978
což je celkem dobrá cena, pokud by to člověk kupoval v obchodě. přemýšlel jsem jestli to koupit na ebay, ale s poštovným to vycházelo na nějakých 2.950,- Kč a myslím, že i více. u nás je běžná e-shopová cena 3.600,- Kč.
nakonec se mi podařilo překecat jednoho majitele moto e-shopu, který mi to nabídl za 3.150,- což byla nejlevnější cena u nás a ty dvě stovky na víc oproti ebay mě nezabijou, navíc okamžitá komunikace s prodejcem přes ICQ, záruka atd. jako bonus mi k tomu dal zdarma bavlněnou kuklu s výkrojem na celý obličej, což běžně používám, takže se mi hodí ...


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 16:04

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
aiko píše:
... Chcem sa ta opýtat ako si vysoký, lebo ja mám 194 a z toho tvojho popisu tohto štítu ti prúdiaci vzduch ide na hornú časť prilby. Neviem ako by to bolo u mna, lebo neviem koľko meriaš ....


ja mam tiez to Vario screen od MRA a myslim, ze ti to pomoze aj s tvojimi 194 cm. Ja mam len 180 ale ten maly spoiler nemam zdvyhnuty a v pohode mi to hadze nad hlavu, takze ked ho das hore na max tak ti chyti mozno max vrch helmy.

Navyse tento screen vyzera na tej moto aj celkom pekne.

Problem je fakt cena... ked som si to chcel kupit z Nemecka za cca 125 eur tak mi povedali nech sa obratim na distributora na Slovensku. Samozrejme u nas je za 175 eur. Asi to sem nosia kazdy osobytne pesi z Nemecka. Tak ja som to riesil ze som to kupil v Anglicku za 130 eur a nechal poslat rodine tam nech mi to prinesu.

Ak sa s tym neponahlas tak vzdy si to mozes vyskusat a previest sa na moto kde je namontovany napr. na zraze alebo pozeram ze si z Malaciek, tak sa kludne mozme aj niekde stretnut kde je dlhsia rovinka a odsusas si nejaku tu 160 kmh :D


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 20:50
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
igorescu : sice odpovídáš Aikovi na jeho skoro 3 roky starý příspěvek, což už asi nemá smysl :lol: :wink:, ale jinak máš pravdu :wink: v tom, že je nejlepší to vyzkoušet. třeba na srazu. Já jsem to vzal od pasu bez vyzkoušení a spokojenost, ale pokud by chtěl někdo před rozhodnutím vyzkoušet, tak ani u mě není problém ... :wink:


igorescu
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 21:26

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
hehe oops, som si ani nevsimol :). Az teraz pozeram, ze ty si to tu obnovil.... tak ti aspon pogratulujem k tomu tvojmu :thumbup:


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 21:45
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
jj. přesně tak. v pohodě a díky. vytáhl jsem tohle téma ze záhrobí, protože jsem nechtěl zakládat téma nové, protože kdybych ho založil, tak by se určitě někdo objevil, kdo by mě za to setřel, že se to řešilo tu nebo tam ...

ne. ale o to nejde. plexi se tu řešilo na více místech, jako třeba prodej atd., ale tohle jediné je přímo založeno k tomuto účelu ...

divím se, že ho nikdo takovou dobu nevyužil. přitom má někdo plexi mini, tj. zkrácené, někdo maxi tj. větší než tohle touring a o různých barvách ani nemluvě ...

ale fotky a zkušenosti pro inspiraci tu nejsou žádné a to je škoda ...


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 22:36
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
Radku, tebe to hádže vzduch naozaj až vyše helmy? mne to v dolnej polohe hádže do krku a vo vytiahnutej polohe na prilbu. Hlavu teda dosť mixuje. Spravil som k tomu vyšší diel, s tým je to ok. Budem ti to musieť preskúmať, ako na tom sedíš. Ale keď hovoríš, že tebe to funguje v pohode, tak to je fajn.
Veľa zdaru


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 23:21
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
Peťo, tak detailně jsem to nezkoumal. projel jsem to jen párkrát a když říkám, že to funguje v pohodě, tak tím myslím v pohodě oproti krátkému plexi. Zkoušel jsem všechna nastavení krátkého plexi a ještě to nemám vychytané. Podle mě ten tok vzduchu není tak přesný a jednoznačný. U krátkého plexi mi šlo všechno na ramena a přímo a plexi. Při krátkém plexi jsem si všimnul, že mi normální tankvak, který byl o něco málo vyšší než plexi znatelně pomohl v ovládání, řízení a tím v daleko lepším subjektivním pocitu z celkových jízdních vlastností a z potěšení z jízdy. No a tohle plexi mi to splňuje maximálně. Nejsem zase takový detailista, ale myslím si, že díky tomu krátkému lízátku u vysokého plexi se tok nebo proud vzduchu rozbije a nejde tak intenzivně proti tělu. Tím tělo nemusí překonávat tak velký odpor jako při krátkém plexi. Určitě mi to jde někde na přilbu a asi se i změnil zvuk v přilbě, jak popisuješ, ale nějak blíže jsem to nezkoumal. Určitě to ale není takový intenzivní odpor, jako dříve a rozhodně se díky tomu cítím o hodně lehčeji a pohodlněji.
Myslím, že MRA má nějaké obrázky, které ten tok vzduchu vykreslují. Zkusím to pohledat.


Ouklend
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 27 Apr 2011, 23:31
Obrázok užívateľa
moderátor

Registrovaný: 22 Jún 2009, 20:05
Príspevky: 1957
Bydlisko: Olomouc a okolí

Offline
... tak jsem něco našel:

Obrázok

a tato zajímavá simulace:
Obrázok

živě tady:
odkaz


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.