Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 21:14


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
svela
Poslať  Predmet príspevku: Moje bývalé a ...  |  Napísal: 30 Sep 2010, 19:52
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29 Sep 2010, 19:24
Príspevky: 109
Bydlisko: Považská Bystrica

Offline
No, je to zaujímavá téma! moje vlastné prvé moto bol samozrejme pincek a kúpil som za celé dve stovky. Ku podivu napriek tomu, že som ho musel doviezť vlakom a na káre potom ťahať 6 kilometrov domov, nebol až tak moc nepojazdný. Stačilo nafúkať kolesá a vymeniť všetky lanká, vyčistiť karburátor, sem tam pridať nejaký šrób a už to išlo. :) Navnadil som tým môjho otca a ten si kúpil novú dvadsiatku. No odviezol sa na mojom kocúri a sa mu to tak zapáčilo, že mi ho vymenil a mne spolu z bráchom dal tú dvadsiatku. Vtedy mal otec 51 rokov a potom na tomto istom stroji jazdil do 80 rokov, kedy už uznal, že asi už by mal prestať. Preto, ťže ma to bavilo som ešte kúpil ďalšieho a potom ďalšieho pincka a mal som ich doma naraz aj 7 kusov. Mama ma išla z domu vyhodiť, ale najako to rozdýchala. Postupne odišli do sveta a prišla Jawa 350 typ 360 tzv panelka. Pribudla Jawa 350OHV.Život sa nekončí a tak tesne po vojne som si kúpil novú 634 v prevedení 5, ktorá bola vrátená z exportu do Bolívie, chromované blatníky atd. Prišla frajerka rodina a tak to išlo trochu bokom. Aj finančná tieseň a tak som 634 predal, ale vzápätí som si kúpil od vojska vyradenú 350-tku a mám ju dodnes, a rád. Keď mi dorástli synovia tak starší mal na čom sa učiť a našťastie to prežila.No a potom prišla Suzuki Dr600, Yamaha fazer600, Kawasaki gpz 750 z 84-tého, Harley Sportster 1200 a skončilo ta zatiaľ na BUELL och. To boli motorky synove, ja som ich len využíval. A keďže má spústu kamarátov no a sú to aj moji kamaráti, mal som možnosť sa odviezť na všeličom zoznam by bol dlhý, ale mal som možnosť sa odviezť aj na Honde VFR 1200F s dvojspojkovým automatom a to ešte ani nebola v predaji, len testovacie motorka. Pekné odvezenie ale na Bulldoga nemá darmo je, no a ani som ešte nie tak veľký aby som si to mohol dovoliť. Na druhej strane som ja dal do rúk Bulldoga druhým na odvezenie a boli veľmi prekvapení. Nečakali taký dobrý posed a aj výkon motora ich prekvapil nehovorím, že oslnil. Budúci môj stroj? ASi ťažko môže človek v 60-tke keď sa dopracoval k takému stroju ako je Bulldog rozmýšľať nad niečim iným. Asi ho zoderiem :D Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Život letí ako rýchlik, len rozum za ním nestíha



Reklama


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2010, 20:27
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
Ty Jawičky jsou stejně nejhezčí... :wink:

_________________
A.C.A.B.


Zdenek Marciniszyn
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2010, 21:48

Registrovaný: 27 Sep 2008, 21:14
Príspevky: 628

Offline
To teda zírám, krásné jawky, Sportster, Buell, nová VFR - skvělý výběr :thumbup3:


helmi
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 30 Sep 2010, 23:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01 Mar 2009, 19:01
Príspevky: 367
Bydlisko: Galanta

Offline
Tie bočné stojánky na JAWÁch sú fabrické, alebo je to domáca výroba?

_________________
Ride Free


svela
Poslať  Predmet príspevku: Stojany  |  Napísal: 21 Okt 2010, 19:14
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29 Sep 2010, 19:24
Príspevky: 109
Bydlisko: Považská Bystrica

Offline
Prepáč že odpovedám tak neskoro, ale fabrické. Vojenská to mala vo výbave a tak isto aj športka. Kedysi som mal aj panelovku 350, kde nebol od výroby a tak som si ho dokupoval. No a tie Jawky teda tú vojenskú mám stále už 20rokov aj na papieroch a tá 250Šport papiere nemá, ale keby sa náhodou niekde vyskytli, hneď by som ich bral. Mám za ňu aj Pav-a a je to krásne odvezenie. Prehadzoval som čísla z vojenskej 3,5-ky na 2,5 športku, ale odkedy je aj STK je to väčšie riziko.

_________________
Život letí ako rýchlik, len rozum za ním nestíha.


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 16 Dec 2011, 15:28

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Tak jsem konečně našel historickou fotku,
která dokumentuje jak jsem chytil virus "Bulldog".
Tenkrát (červen 1983) nevěda co bude za 25 let
jsem pózoval s prabábou (Yamahou TR1) našeho Bulldoga na Hradčanech.
R.
Obrázok


Gelo88
Poslať  Predmet príspevku: Gelo  |  Napísal: 14 Feb 2012, 17:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10 Jan 2012, 18:30
Príspevky: 21
Bydlisko: Paskov

Offline
Cagiva Canyon 600, Honda 929RR, Suzuki Bandit 1200N a teď konečně Bulldočka

přesunuto od tud


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.