Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 00:24


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
remote
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Máj 2013, 20:50
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Na progresívní pružině dosedaj jednotlivý závity postupně jeden na druhej. Fotka od Luise vypadá sice postejně, ale pokud píšou že je to progresívní musíš tomu věřit. Navíc ten jeden konec je oproti origu opět "zhuštěně" vinutej. :shock:
Bude taky záležet na kalení a popouštění jednotlivejch "úseků" pružiny...tím bude daná charakteristika zmáčknutí.
remote



Reklama


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 21 Máj 2013, 22:57

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
No ono to asi bude složitější věda ty péra,
hodně záleží taky na průměru drátu
a pamatuju si matně vzorec a síla/průměr drátu bylo nějak X na čtvrtou.....
Asi jim budeme muset věřit :?
R.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Jún 2013, 18:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Hotovo, pružiny jsou tam (Wilbers).
Zde srovnání : kratší je sériová, delší je "progresivní" od Wilbers.
Obrázok
Můj závěr : rozdíl není v tom která je / není progresivní (progresivní jsou zjevně obě) ale prostě v tvrdosti.


miki
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 03 Jún 2013, 19:06
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 20:00
Príspevky: 1057
Bydlisko: Uničov

Offline
Tak Radku ,já si myslím že tam od Louise máš ty delší a zároveň tvrdší a ten tvůj mechoš ti jen kecal že byly oboje stejný :wink: Kam ti mám dát ty origo ???

_________________
Se stářím by měl přijít rozum,někdy však přichází stáří samo...


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Mirec  |  Napísal: 04 Jún 2013, 07:46

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
cafe-racer píše:
Hotovo, pružiny jsou tam (Wilbers).
Zde srovnání : kratší je sériová, delší je "progresivní" od Wilbers.
Obrázok
Můj závěr : rozdíl není v tom která je / není progresivní (progresivní jsou zjevně obě) ale prostě v tvrdosti.


Já měl progresivní o pořádnej kus delší .... (Wurth)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 22 Okt 2014, 22:20
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Otázka částečně k tématu : předek je i s wilbersy stále měkký... má cenu experimentovat s hustším olejem ? např. 15 namísto předepsaných 10 ?

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2014, 06:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
No chtel jsem taky hustší,ale pan,kam jezdim pro olej me zrazoval,ze je ten tlumič a vsechny ty dírky uvnitr delany na to,co je psáno...ze by to treba nestihalo přepouštet dobre olej v tlumici a tlak by valil na gufera a byly by věčně v háji. Já zas az tak tomu nerozumím,tudíž jsem zustal u desítky,co je předepsaná. Mozna to je ale blábol,jen tlumočím,co me bylo řečeno :-) :-)


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2014, 07:19
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
.. na tom něco je. Ale přece tam hergot nebudu cpát UD vidle z R1 jen abych měl lepší pocit ;)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


stonemen
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 23 Okt 2014, 19:35
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09 Mar 2009, 12:09
Príspevky: 991
Bydlisko: Lipí - Náchod

Offline
cafe-racer píše:
Otázka částečně k tématu : předek je i s wilbersy stále měkký... má cenu experimentovat s hustším olejem ? např. 15 namísto předepsaných 10 ?

Ty pružiny by ti měli tvrdnout až v posledních fázích tlumení, kdy dochází kolo na doraz. Jinak by ti v malým tlaku měli zajišťovat komfort na nerovnostech. Šroub na štelování tvrdosti nepomohl?

_________________
A.C.A.B.


jojobulldog
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 26 Okt 2014, 11:08

Registrovaný: 07 Júl 2012, 20:17
Príspevky: 194
Bydlisko: Zákamenné

Offline
ja tam mám hiperpro aj s olejom 20 w, z guferami problem nemám. hlavne treba meniť olej, ten totiž dostáva poriadne zabrať.
Hustejší olej spraví rozdiel, a ten nastavovací šrob má minimálny vpliv. Pocitovo je to v predu aj v zadu rovnaké


Peter BT
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 07 Nov 2014, 01:18
Obrázok užívateľa
administrátor stránky

Registrovaný: 27 Sep 2008, 15:32
Príspevky: 1351
Bydlisko: Nové Zámky

Offline
chlapci, v tej vidli sú dve veci..... tvrdosť vidle - to je o charakteristike pružiny... lineárna pruźina mení tvrdosť rovnomerne so stlačením.... tam je problém že rovnako reaguje na malé nerovnosti aj veľkú jamu.... progresívna je na začiatku mäkká a jemne prechádza malé nerovnosti ale pod poriadnym úderom s veľkým prepružením tvrdne viac... podľa mň a je príjemnejšia, ale niektorí hovoria, źe im tá charakteristika nepasuje, nevedia si zvyknúť....

hustota oleja je zas o charakteristike tlmenia.... a tam má vplyv hustota oleja a priemer dierok ktorymi olej preteká pri pohybe.... ano, použitím hustejšieho oleja vieme pocitovo pritvrdiď vidlu, ale to je len vedľajší efekt zlého nastavenia tlmenia.....


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: mirec  |  Napísal: 07 Nov 2014, 12:51

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Jak píše Peter - každému vyhovuje jiná charakteristika - já přidávám do předepsaného oleje ještě trochu řidšího pro měkší útlum,řidší olej také lépe zvládaji utěsnit simerinky (to nic nemění na tom,že musím teď přes zimu simerinky měnit :x ) A snad ještě jeden poznatek z progresivních pružin - se starýma pružinama jsem měl přední gumu sjetou do stříšky (běžná věc ... ),s progresivníma je téměř ojetá guma pěkně kulatá ...


break13
Poslať  Predmet príspevku:   |  Napísal: 10 Nov 2014, 23:38

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirek1 píše:
No chtel jsem taky hustší,ale pan,kam jezdim pro olej me zrazoval,ze je ten tlumič a vsechny ty dírky uvnitr delany na to,co je psáno...ze by to treba nestihalo přepouštet dobre olej v tlumici a tlak by valil na gufera a byly by věčně v háji. Já zas az tak tomu nerozumím,tudíž jsem zustal u desítky,co je předepsaná. Mozna to je ale blábol,jen tlumočím,co me bylo řečeno :-) :-)

úplnej blábol to sice není,
ale tlumič se opotřebovává, jsou větší vůle a jak olej stárne tak trochu řídne,
čímž se snižuje tlumení a kolo více odskakuje.......
Dal jsem rozhodně hustší a pocit z jízdy byl znatelně lepší.
Jinak hustší olej naopak lépe těsní gufera !
R.


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: mirec  |  Napísal: 11 Nov 2014, 10:48

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Breaku,tebe kdyby jsme tady neměli,tak jsme normálně úplně v prdeli ... :blush2:

Můj poznatek vychází jak z vlastní zkušenosti tak i z rady odborníků přes tlumiče ... Ty je ale všechny samozřejmě strčíš do kapsy ... :roll:

Motorku jsi prodal,že na ni nemáš čas,ale srát se tady do nás,na to čas samozřejmě máš ... Najdi si nějaké jiné stránky,třebas erotické ...


break13
Poslať  Predmet príspevku: Re: mirec  |  Napísal: 11 Nov 2014, 23:08

Registrovaný: 11 Aug 2009, 12:50
Príspevky: 822
Bydlisko: Praha 4

Offline
Mirec píše:
Breaku,tebe kdyby jsme tady neměli,tak jsme normálně úplně v prdeli ... :blush2:

Můj poznatek vychází jak z vlastní zkušenosti tak i z rady odborníků přes tlumiče ... Ty je ale všechny samozřejmě strčíš do kapsy ... :roll:

Motorku jsi prodal,že na ni nemáš čas,ale srát se tady do nás,na to čas samozřejmě máš ... Najdi si nějaké jiné stránky,třebas erotické ...

:unsure:
Aha, tak už se tu "zavzdušňují" i dříve racionální přispěvatelé fóra :?:
Omlouvám se ti Mirec že jsem přispěl nějakou praktickou zkušeností do fóra a nechám to na tvojí další osobní zkušenosti až se ti přinejmenším "oskáče" přední guma za 3litry !
Už se těším až přijde někdo se zlepšovákem nalejt do přední vidle fritovací olej z Mekáče, protože to někomu poradili progresivní odborníci :wink:
Jinak Bulldoga jsem neprodal, nevím odkud máš tu zaručenou informaci, tak jako spoustu jiných................
R.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  


Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.