Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 17:08


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Tomer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 10 Jan 2016, 11:36
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Okt 2010, 20:12
Príspevky: 87
Bydlisko: Velké Opatovice

Offline
Do teď jsem měl Lazer Vertigo, nebyla špatná, ale je to základní model a už má odslouženo (vydržela 9 let). Integrálka se mi osvědčila, když potřebuju tak si ji prostě sundám. Nakonec jsem teď vzal Scorpion EXO500. Zkoušel jsem i EXO1000 (jiný materiál skořepiny), ta má ale trošku jinak tvarovanou skořepinu a už mi neseděla. Výbavově jsou stejný (dofukování kolem brady, integrovaná sluneční clona, plexi proti mlžení).



Reklama


Stenly
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 10 Jan 2016, 14:36

Registrovaný: 31 Dec 2015, 15:02
Príspevky: 23
Bydlisko: Roudnice nad Labem

Offline
Tak nakonec jsem vybral tuhle,ale uvidím až si ji vyzkouším.Na zahraničních portálech o ní nepíšou špatně...poměr cena a kvalita.Taky jsem finančně vyčerpanej...Bulík,bunda,pojistka :)

http://www.doplnkynamoto.cz/integralni- ... rvena.html


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 14 Mar 2016, 18:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Dneska jsem byl zkoušet helmy : Shark Evoline 3 a nová Evo One. Obě jsou pěkný a dobrý, překlapávací bradová část je super a teď už jen řeším kterou a v jaké barvě.
U obou mě trochu vyděsil ten výklopný mechanismus,nedělá to dobrej dojem ale snad to něco vydrží.
Když už do toho půjdu tak to bude EvoOne - má vymakanější vyklapávání (není potřeba zvedat plexi při zavírání), líp sedí na hlavě a má i bradovej deflektor. A s tím vším je o 10 deka lehčí.
V Nokamoto nechají i projet, tak ještě počkám na počasí a pak bude mou :)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 14 Mar 2016, 20:22
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tetka lítá a chce taky novou helmu. Ale na její hlavu a hlavně požadavky je to problém. Co jsem byl překvapen, tak málo která integrálka má dnes vestavěnou clonu s plynulým posunem, většinou to je v krocích a "na péro " . Škoda že jí není pohodlná Schubert-ka. :-(
Teď pojedem kouknout na Maruchin....


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 02 Máj 2016, 17:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
A je doma. V hradeckým Nokamoto mě nechali i v ní svézt a víceméně není co vytknout. Na mechanizmus a lak je 5-ti letá záruka.
Ta přehazovací brada je perfektní, dá se s ní jet opravdu rychle a nic netahá hlavu dozadu.
Perfektní samozřejmě není, to by mi ji někdo musel namodelovat podle hlavy :-) ale má jednoduchý ovládání, dobře sedí a tváří se kvalitně.
Amik : clona je plynulá.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 02 Máj 2016, 18:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Diky Martine, už má Marunu a je moooc spokojená . Jen by mě zajímalo, jak je to u té tvé s hlučností.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 03 Máj 2016, 17:54
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
To se ptáš na blbým místě, já jsem fakt hroznej pedant na kravál. Tichou klávesnici s myší jsem sháněl po celým světě, lednici na víno jsem vrátil do obchodu protože ten větráček mě večer štval a se špuntama jezdím i v kabriu :-)
Takže sebelepší helma na mototorku pro mě bude pořád hlučná :mad:
Žádný parazitní ani pištivý zvuky tam každopádně nejsou, proto jsem ji byl zkusmo projet před koupí. O víkendu snad namotám nějaký km tak dám vědět.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 03 Máj 2016, 17:59
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
.........a na bulldovi máš "tiché" IXILY


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 06 Máj 2016, 21:24
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
... to se blbě vysvětluje :-)
dalších 100 km a je určitě hlučnější než je zdrávo. Co se mi moc nezamlouvá že zůstává hlučná i když si ji zavřu. Asi kvůli tomu tam dávají ten bradový deflektor ale zatím jsem rád že si ji za jízdy otevřu a zavřu, tohle bude chtít ještě trochu cviku.
(deflektor se musí vyklopit zvlášť po nebo během zavření přilby).
Jako hlavní devizu vidím tu přehazovačku, na hluk myslím budou spíš jiní výrobci.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 07 Máj 2016, 08:55
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Mě se ta přehazovací brada taky líbila. Ale po zkušenostech s hlukem vyklápečky (caberg) tím myslím pískání, hvízdání a další pazvuky, podle toho jak se natočila hlava jsem nakonec šel do integralky a nelituji. Spíš mě zajímalo, jestli už to v novém modelu Shark nějak nevychytal. A jak čtu, tak asi moc ne a jedinou výklopkou s relativním tichem zůstává C3. Holt daň za další pohyblivé díly a mezery v jejich spojeni.
A na okraj, nepotkali jsme se v pátek odpoledne mezi Skutčí a Krounou ? Nějaký stříbrný pesan proti nám letěl......
A pokud ne tam, tak v sobotu v dolech takřka určitě.


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 08 Máj 2016, 17:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Dalších pár stovek km s přilbou na hlavě. Hluk jsem přehodnotil, nevěřím že na světě existuje výklopná přilba která v otevřeném stavu je tišší než EvoOne. Hučí, to je pravda, ale nepodařilo se mi z ní vyloudit žádnej nesnesitelnej pazvuk.
A absence tý vzduchový brzdy nebo jak nazvat vyklopenou bradovou část která zůstává viset nahoře je prostě pecka, maximální pecka ! Je to jako otevřená helma, můžu si sklopit čirý plexi, nebo tmavý plexi, nebo obě - naprosto jak libo.
Amik : v pátek jsme se nepotkali, ale v sobotu jo.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 08 Júl 2016, 21:12
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Po pěti dnech v Alpách přidávám další poznatky ohledně Evo One.
Pořád platí, že je ta helma skvělá a ta "přehazovačka" je geniální. Povětšinou jezdím s otevřenou, což dřív nebylo. 140 km/h není problém, už jsem i dotočil tachometr na omezovač , stále s otevřenou. Navíc má narozdíl od většiny odklápěček dvojitou homologaci (integrálka + jet). Vyklápěčky co mají jen integrální homologaci nemají schválenou jizdu s vyklopenou bradou, je to pokutovatelné.
První negativum (subjektivní) : tlačí do lebky nad ušima. Při zkoušení seděla jako ulitá, 15min zkušební jízda bez problému. Po 40 minutách jízdy ale začne bolet hlava, po hodině nesnesitelný a chce se mi blejt. Asi nezbyde než se pustit do lehčí úpravy polystyrenu, za toto Shark nemůže.
Druhý negativum (objektivní) : nedá se za jízdy zavřít jednoruč. Sklopit jde, ono to i cvakne ale ty panty potřebujou fakt pořádně docvaknout, a na to je potřeba druhá ruka zezadu - tzn. chvilku řízení bez drže. Dnes jsem ji byl reklamovat, protože takhle to nejde. Bohužel to dělají všechny a záleží na tvaru hlavy jak moc se po nasazení roztáhne. Osobně rád jezdím s otevřenou - proto jsem si ji kupoval - ale když přijde rychlejší úsek a nebo zima, chci mít možnost si ji za jízdy zavřít. A nedocvaknutá mi při karambolu nepomůže tak jak by měla. Dám vědět jak to dopadne ("naštěstí" teď na motorce min. 2 měsíce nepojedu takže mi to tolik nevadí). Údajně nejsem sám kdo toto řeší, ale asi jsem jedinej komu se to nelíbí natolik že by helmu reklamoval.

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


remote
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 09 Júl 2016, 12:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Sep 2009, 17:10
Príspevky: 399
Bydlisko: Semily

Offline
Ahoj Martine, jen v rychlosti :
Bod 1.) - máš recht, helma nemůže za tvojí atypickou lebku :wink2:
Bod 2.) -u mojí Evolajnky je to to samý. Když si hodím bradu dolů, zůstane nezaklapnutá. V létě mi to nějak nevadí - lehce to profukuje u pléga, no a v zimě jsem se naučil takovou fintu, dám si pěstí. Myslím tím do bradovky helmy - a je to. Hlavně ať si nepřivodíš K.O. :tongou_smilie:
Příjemnou zábavu se zavíráním přeje
remote


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 16 Feb 2018, 15:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Po letech věrné služby začala dodělávat moje Nolanka. Udělal jsem si radost a pořídil si novou vyklápěčku HJC IS MAX II. Je to sice "střední třída", ale moc se mi líbila a je velice dobře hodnocená - což jsou přilby HJC všeobecně. Jelikož mám malou hlavu a velkou držku, využil jsem i možnosti výměny samotných lícnic, protože jsem měl hubu jako ve svěráku. Helma je velikost L (na hlavě mi sedí), dokoupil jsem užší lícnice pro vel. XXL a je to v pohodě. Nechtěl jsem už dělat kompromis, pořídit větší velikost a riskovat, že mi helma po čase bude volná. Už se těším, až ji projedu - věřím, že budu spokojen.

https://www.bonmoto.cz/hjc-prilba-is-max-ii-dova-mc1sf/


Prílohy:
88665.jpg
88665.jpg [ 247.14 KiB | Zobrazené 15127 krát ]
88669.jpg
88669.jpg [ 163.83 KiB | Zobrazené 15127 krát ]
mino304
Poslať  Predmet príspevku: Re: JAKOU MÁTE PŘILBU  |  Napísal: 17 Mar 2018, 20:34
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Feb 2014, 19:11
Príspevky: 31
Bydlisko: Presov

Offline
Mne uz jedna HJC IS 17 zachranila zivot (hlava vs traktor) tak som kupil znovu. Len som zmenil farbu aby ma aj traktorista zbadal.


Prílohy:
stiahnuť.jpeg
stiahnuť.jpeg [ 8.42 KiB | Zobrazené 14801 krát ]
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.