Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 23:39


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 19 Júl 2016, 23:16
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Včera přezuto na Michelin Pilot Power. Jsou to sice vyloženě sportovní gumy, ale za 4400,-Kč za sadu (r.v. 2016) jsem do nich šel. Obvlášť poté, co jsem při nakouknutí do svých servisních záznamů zjistil, že na předešlých Dunlop Sportmax Qualifier mám najeto 12500km. Myslel jsem, že max. po 6-8000 km bude po nich - a ejhle! Je pravda, že už byly uprostřed bez vzorku, takže na limit tipuju tak 11000-11500 km. A to je na sportovní gumu na těžké moto kurva dobrý výsledek. Zvláštní je i to, že jako jediné gumy se sjely obě zároveň. U ostatních mi při "mrtvém" zadku na předku ješte dost vzorku zbývalo. Právě nazuté Micheliny jsou ještě víc do sportu (mají i špičatější profil), takže asi bude po nich podstatně dřív.
Ještě k samotnému přezutí. V AZ tuning Skrochovice, kde servisuju už asi 16 let to bylo za 320,-Kč (+ asi 70,-Kč za nový ventil a závaží). Přijel jsem na moto a cca za hodinu odjížděl s novýma gumama, které i sami předem objednali. Takhle si představuju kvalitní služby. :thumbup3:


Prílohy:
Michelin Pilot Power - přední.jpg
Michelin Pilot Power - přední.jpg [ 1.4 MiB | Zobrazené 16246 krát ]
Michelin Pilot Power - zadní.jpg
Michelin Pilot Power - zadní.jpg [ 1.2 MiB | Zobrazené 16246 krát ]

Reklama


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 21 Júl 2016, 23:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Dneska jsem dal na nových Michelinech cca 150 km a mám z nich moc dobrý pocit. Při každém přezutí na nové gumy se ti zdá, že moto jezdí o level líp, ale na předchozích Qualifierech a před nimi na Roadsmartech jsem se tak jistě necítil. Vždy (i s novýma gumama) jsem zatáčky s dírama nebo asfaltovýma hadama projížděl se scvaklou prdelí. Teď moto i na špatném povrchu sedí, řízení se na dírách "nerozhazuje" a podstatně míň se přenáší mlácení do řídítek = menší únava, větší jistota a komfort jízdy (nejspíš díky měkké sportovní směsi). Stabilita v přímém směru příkladná, do zatáček jde moto lehoučce a drží stopu jak na kolejích. Na Bulldogovi jsem se snad ještě nesvezl tak příjemně. :shock:
Takže sečteno a podtrženo: jelikož na mokru byly Micheliny vždy špička, tak mě po ojetí vrchní klouzavé vrstvy čekají už jen samá pozitiva a životní jistoty :wink:. Snad jen kromě výdrže - tahle měkká směs bude asi brzo v prdeli. :crying2:


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 24 Júl 2016, 16:37
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
To nevymyslíš.
Takhle jsem se vrátil dneska z vyjížďky
Obrázok
Stříbrný ďublík v běhounu vstup a z boku čumí asi dva cm čtyřky vrtáku. Už se děsím co mi řeknou v servisu, tedy jestli to je vůbec opravitelný. A to na nich mám najeto dva tisíce. Toho "řemeslníka " bych zabil


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 25 Júl 2016, 06:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
kde si jezdil po fabrice :-D


Mirec
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 25 Júl 2016, 06:34

Registrovaný: 06 Sep 2010, 20:34
Príspevky: 637
Bydlisko: Šumperk

Offline
Že sis nerozpáral zadní blatníček :shock:


igorescu
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 25 Júl 2016, 12:23

Registrovaný: 13 Okt 2009, 12:47
Príspevky: 138
Bydlisko: Bratislava

Offline
Mirec píše:
Že sis nerozpáral zadní blatníček :shock:


blatnicek som si rozparal minuly rok takto ja :)


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 28 Júl 2016, 14:33
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak guma přežila, dovnitř to kupodivu neprošlo, údajně šlo jen gumou nad kordem. Pro jistotu mi dali zevnitř klasickou záplatu na vyztužení, ale asi by to jezdilo i bez ní. Boule ani nit žádná .
Blatníček bylo první co jsem kontroloval, klika že to bylo takhle bokem, kde je víc místa jak navrchu.
A Miro, nejezdil jsem po fabrice, ale v brutálním lijáku jsem se vracel z Českolipska a myslím, že to bylo na parkovišti u benzínky. Ještě že to neuteklo......


Mirek1
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 29 Júl 2016, 05:49
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27 Sep 2008, 20:52
Príspevky: 2364
Bydlisko: Haná

Offline
Tak to je fajn,ze nemusis menit zanovni pneu


cafe-racer
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 16 Júl 2017, 21:03
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28 Sep 2008, 19:40
Príspevky: 879
Bydlisko: Hradec Králové

Offline
Dnes poprvé vyzkoušeno Pirelli Angel GT. První dojmy jsou vynikající, guma je fakt pevná a mám z ní dobrý pocit. Sedí krásně, motorka do zatáček krásně padá jak si řeknu, žádné přemlouvání.
Žádná pila se (zatím) nekonala tak nevím jak snáší mučení pod plynem na výjezdech ze zatáček :-)

_________________
'03 - výfuky IXIL - odškrcení - AIS pryč - Dynojet stage1 - KN filtr - panceřové brzdové hadice


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 01 Nov 2017, 19:39
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
ahoj ,nemate někdo skušenosti s Pireli Scorpion Trail ? mužu mít sadu za 2400 ,vzadu teda 180 ale za ty prachy.......


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 01 Nov 2017, 20:20
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Má je známý na cenduru a nestěžuje si. Ale...... Počítej s problémem na STK, změnou jízdních vlastností - ten rozměr (můj mechos mi to taky vymluvil) a za ty prachy koukni na DOT, zřejmě to budou stařenky.


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 01 Nov 2017, 21:02
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
že budou starý je mi jasný,ale tet co sem olítal mez 6 tak ty sou taky dot 2012 a neklouzaly


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 01 Nov 2017, 21:07
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
a co metzelery roadtec Z8? předek dot 15,zadek 12?


Felix
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 01 Nov 2017, 22:26
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2009, 09:46
Príspevky: 334
Bydlisko: Krnov

Offline
Už se několik let dělají Scorpion Trail 2. Dělají je i v našich rozměrech. Kámoši, co je obouvají na cestovní endura a jezdí vlastně jen po silnici je hodně chválí. Dá se prý v pohodě klopit i na stupačku a i přes mírně endurový vzorek jdou na cestě hladce - bez drnčení. Oproti "jedničkám" hodně velký skok do plusu. Jezdí je i kluci na naháčích a scramblerech a nedají na ně dopustit.
Chtěl jsem je na Bulldoga, ale rozhodla vysoká cena..... :?


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: PNEU  |  Napísal: 20 Máj 2019, 19:49
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak jsem si tak šel umýt Bulldu a ejhle, zadek na limitu....... Předek je jak nový tak přehodím pro jednou jen zadek. Zvířátko je na zvedáku a zítra jedu s kolem opět pro dunlopku, která dnes dorazila. Na poslední chvíli, tenhle víkend jedu na Pasohlávky a na sraz, ten příští víkend, už bych na ní těžko dojel ObrázokObrázok
Edit: Najdi rozdíl Obrázok
EDIT :
3000km a jel jsem i pro předek


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.