Zobraziť témy bez odpovede
Zobraziť aktívne témy
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 15:57


Moderátor: Moderátor
Autor Správa
Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Nejde nastartovat  |  Napísal: 27 Máj 2019, 14:40

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
Zdravím, tak jsem také hrdý majitel bulldoga R.v. 2006, mám problém nastartovat. Při točení se sytičem hrozné rány jak by byla moc bohatá směs že to kope zpátky do volnoběžky, bez sytiče žádné rány se snahou naskočení jednoho válce, po chvilce naskočí ten jeden a po přidání plynu naskočí i druhý ale. Mám pocit že vynechává, když to jedu zahřát a přijedu domů, naskočí motorka bez sytiče okamžitě na oba dva válce, dnes jsem zkoušel vyměnit svíčky za nové, se sytičem naskočila hned ale opět na jeden válec. Máte nekto takové zkušenosti co by to mohlo být? Budu rád za jakékoliv rady, v sobotu je motosraz tak se mi to do servisu dávat nechce, většinou to je nějaká prkotina...
Když naskočí oba válce a mám sytič, tak pohoda, když ho po chvilce vypnu, motorka zdechne a už nenaskočí.
Zítra se pokusím protočit na prázdno jestli to háže jiskru, mám podezření na špatnou fajvku nebo kabel od fajvky.
Motorku mám cca 4 týdny, koupena od pána co dováží z Itálie, někde z centra daleko od moře. Dovezl ji z prodejny Yamaha kde ji někdo nechal na protiúčet. Nateto 10500,- při koupi vše bez problémů, krásný klidný chod, motorka celkové jak nová, šroubky poznačené od výroby barvou proti rozebrání... Vyměnil jsem olej, filtry, nabil baterku. Najel jsem cca 1000km a poslední týden spátně chytala, teď už vůbec.
Ještě jednou děkuji za jakékoliv informace nebo rady.



Reklama


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 27 Máj 2019, 20:00
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Co tam máš za svíčky?
Podle toho co popisuješ bych to nehledal v elektrice ale v karburatorech .....
Zkus taky prohlédnout gumové příruby u karburátorů, jestli nejsou zpuchrele či prasklé
Obrázok
Tyhle potvory


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 27 Máj 2019, 20:23

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
amik píše:
Co tam máš za svíčky?
Podle toho co popisuješ bych to nehledal v elektrice ale v karburatorech .....
Zkus taky prohlédnout gumové příruby u karburátorů, jestli nejsou zpuchrele či prasklé
Obrázok
Tyhle potvory


Díky, zkusím na to kouknout, mám tam ngk bpr7es
Vzhledem ke stáří je možné že by mohly být popraskané, to jsou příruby co vedou od sání?


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 27 Máj 2019, 20:30
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Jasný, příruby sání mezi válci a karburátory. Prisava to pak "falešný" vzduch a dělá neplechu. Přístup je na...... Ale už jsme je řešili i na srazu na louce (to byla jen jedna vypadla po pádu na trávě). Svíčky co máš jsou nejlepší co můžeš hafanovi dát. Jednou jsem zkoušel brisk a nebyl jsem spokojen. V jiné moto na ně přitom nedám dopustit.
Nekecám , zůčastnění vědí ObrázokObrázokObrázok


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 27 Máj 2019, 21:01
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
A ještě "oblíbená" moucho-závada, mnohokrát probíraná více zde
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 16:17

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
amik píše:
Jasný, příruby sání mezi válci a karburátory. Prisava to pak "falešný" vzduch a dělá neplechu. Přístup je na...... Ale už jsme je řešili i na srazu na louce (to byla jen jedna vypadla po pádu na trávě). Svíčky co máš jsou nejlepší co můžeš hafanovi dát. Jednou jsem zkoušel brisk a nebyl jsem spokojen. V jiné moto na ně přitom nedám dopustit.
Nekecám , zůčastnění vědí ObrázokObrázokObrázok


Zdravím, tak vzhledově jsem žádné praskliny neobjevil ale potom co jsem otočil klíček, čerpadlo natlačilo benzín a nastartoval jsem opět na jeden válec, za chvilku se přidal i druhý, chvilku běžela normálně, pak začal ten druhý vynechávat až přestal úplně, motorka se začala dusit a zdechlo to. Mám pocit jak by byla ucpaná palivová hadička k tomu druhému karburatoru ale nejsem si jistý, přístup tam je na houby, už jsem pro jistotu objednal i ty příruby, sice tam je jemná trhlina ale myslím že nebude ani skrz, zítra se pokusím rozebrat a kouknout. Elektrika funguje normálně, to jsem znovu zkoušel, vzduch má přístup bez problémů, viděl bych to na problém v palivové soustavě, nalil jsem nových 10l benzínu, ale moc to nepomohlo, z toho tématu kde jsou mouchy v hadičce jse zmatený, vůbec netuším kde tu hadičku hledat. Nemáte někdo nějakou fotku? Popřípadě jak sundat karburátory bez vaznejsiho zásahu do lanka plynu atd? Nerad bych to zkurvil ještě víc než to je. Díky.


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 16:41
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Tak to vítej v klubu. Nejspíš budeš mít skutečně pricpany karburátory. Ještě zkontroluj,, jestli máš pořádně nasazenou podtlakovou hadicku mezi nádrží a karburátory, a nebo není praská a otvírá ti pořádně přívod benzínu.
Zmiňovaná hadička usti k baterce, je vedle palivového filtru.(taky zkontroluj) Když vyhodís kastlik nad baterkou, najdeš ji jak vede zkrz přední stranu kastliku baterky a je ohnuta dolů. Její vyčištění ale nejspíš nepomůže, tohle už vypadá na bordel v karburatorech. Jestli si na to netroufas, radsi to dej někomu kdo to umí a nejlíp vyprat karburátory do ultrazvuku. Podle těch km Bullda spíš stal než jezdil a tak tam bude asi řádný bordel. Můžeš zkusit i karburátory opakovaně odkalit šroubky zespodu, ale to by byla velká klika.
Předpokládám že po otočení klicku slyšíš, že čerpadlo bzuci?!


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 17:05
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Jinak to je ona pohled zvenku od válce z pravé strany motorky. Uvnitř už ji dohledas. Prohledej fórum, odkazu na mouchy a karbce bylo dost, je to 1000 omlety. Projed i celé to vlákno a uvidíš
Obrázok


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 17:19

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
Díky, zítra ráno na to kouknu a kdyžtak se ozvu.


amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 17:32
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Jo ještě poslední věc. Poprvé mi to blblo po mytí, pod baterkou byvaji ucpaný kanálky na odtok vody a hadička je svedena právě do té "vody". Takže když budeš v tom, vyndat baterku a vyčistit drátem ty kanálky. A hadicku vyvést nahoru a nejlépe na ni dát malý palivový filtr


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 28 Máj 2019, 17:48

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
amik píše:
Jo ještě poslední věc. Poprvé mi to blblo po mytí, pod baterkou byvaji ucpaný kanálky na odtok vody a hadička je svedena právě do té "vody". Takže když budeš v tom, vyndat baterku a vyčistit drátem ty kanálky. A hadicku vyvést nahoru a nejlépe na ni dát malý palivový filtr


Motorku jsem unyval ručně, ale 2x mně chytl prudký déšť na vzdálenosti 20km, možná že se tam něco dostalo, kouknu na to, pod baterkou mám jen nějakou řidící jednotku a víc nevím.


zdenysrx6
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 29 Máj 2019, 11:23
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Dec 2016, 20:29
Príspevky: 149
Bydlisko: dycky Most

Offline
podle těch příznaku bych řekl voda v benzínu , ja taky nastartoval a jak sem přidal plyn tak to zdochlo , později sem nemohl ani přidat plyn , tady si počti

https://www.motorkari.cz/tema/?t=191017


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 30 Máj 2019, 11:07

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
Tak jsem dnes nastartoval opět na jeden válec, vyjel a už to jelo po chvilce na oba, trochu jsem ji zahřál, na rovince bouchly saze, 180/h. Po 20km jsem přijel domů, zahřáté startuje krásně na otočku. Čekám až zchladne a uvidím jak to půjde nastartovat, nové svíčky mají obě stejnou barvu. Pochybuji že kdyby to jelo jen na jeden válec tak z toho vytáhnu 180, přikládám fotku jedné ze svíček, obě vypadají naprosto stejně.


Prílohy:
IMG_20190530_113148.jpg
IMG_20190530_113148.jpg [ 284.8 KiB | Zobrazené 12926 krát ]
amik
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 30 Máj 2019, 11:18
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Sep 2013, 19:32
Príspevky: 751
Bydlisko: Holice

Offline
Zasraný karbenatek, vždyť to říkám. Snad se to vyplachlo
Doprej mu jednou lepší benzín, až budeš u dna.


Shifter55
Poslať  Predmet príspevku: Re: Nejde nastartovat  |  Napísal: 30 Máj 2019, 18:47

Registrovaný: 27 Máj 2019, 14:14
Príspevky: 11
Bydlisko: Z Prajzské

Offline
Tak dnes odvezen do servisu pana Kubína z Hlučína. Velice příjemný pán, dostal jsem na něj kladné doporučení. Chtěl jen vědět co to dělá, co to nedělá, tak snad to budou jen karburátory. Sám jsem se do toho nechtěl pouštět, dlouho stála, určitě se musel uvolnit nějaký bordel. Zvláštní je že po zahřátí není problém s ničím. Dám echo až budu 100% vědět čím to je.
Zatím všem děkuji za rady.


Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Verzia pre tlač

Kto je on-line
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia
Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre
Skočiť na:  
cron

Vymazať všetky cookies fóra | Tím | Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.